Junior Biznes 2 – podsumowanie | Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 
 

Junior Biznes 2 – podsumowanie

logo nowe_2

31 marca 2017 Galą Finałową w Gdyńskim Centrum Filmowym zakończyła się druga edycja Konkursu skierowanego do gdyńskiej młodzieży – Junior Biznes.

Konkurs obejmował dwie kategorie:
– kategoria szkół ponadgimnazjalnych – w niej zadaniem uczestników było opracowanie pomysłu biznesowego, który finaliści prezentowali przed jury konkursowym, oraz

– kategoria szkół gimnazjalnych (GIM) – w której zadaniem uczestników było nakręcenie 3 minutowego filmu o tym, czym jest przedsiębiorczość.

W obu kategoriach wpłynęło łącznie 26 projektów. Do konkursu zgłosiło się łącznie 124 uczniów pod opieką nauczycieli z gdyńskich szkół średnich oraz gimnazjów.
Do finałowej rozgrywki jury konkursowe zakwalifikowało 8 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 6 zespołów w kategorii GIM.

Decyzją Jury, składającego się z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdyni, Fundacji Gospodarczej, Thomson Reuters oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego/Gdyńskiej Szkoły Filmowej wśród laureatów Konkursu znaleźli się:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce – projekt EKONOMIK DZIECIOM
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, kl. Ia i Id
Angelika Renk, Wiktoria Kulesza, Daria Szulc, Anna Bach, Kacper Chrzanowski
Opiekun: Jolanta Wdowiak

2 miejsce – projekt KONKURS GRAFFITI
X Liceum Ogólnokształcące, kl. IId
Patrycja Brzozowska, Grzegorz Błoński, Przemysław Dobke, Monika Mandziuk, Julia Walczyńska
Opiekun: Joanna Galińska

3 miejsce – projekt ELEKTROWNIA WIATROWA
Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych, kl. III
Marcin Kuchta, Szymon Małkowski, Kamil Bladowski, Michał Matarewicz, Oskar Höhle
Opiekun: Kamila Matysiak

Wyróżnienie:
1) projekt STWÓRZMY RAZEM SZPITALNĄ BIBLIOTEKĘ
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, kl. II
Agnieszka Ozga, Paulina Krzoska, Natalia Polakowska, Agnieszka Schur
Opiekun: Maria Małkowska

2) projekt DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
X Liceum Ogólnokształcące, kl IId
Weronika Puchalska, Magdalena Jankowska, Aneta Grochowska, Maja Kantorska, Martyna Zasadzińska, Mikołaj Soitz, Jakub Skrzypski, Krystian Kordowski, Marta Biniek, Julia Sałek
Opiekun: Joanna Galińska

W kategorii GIM:

1 miejsce – film „CO TO JEST PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”
Gimnazjum nr 1, kl. IIe
Nina Bać, Martyna Antkowiak, Nina Antkowiak, Kornel Danion, Martyna Jeka, Zuzanna Kościelecka
Opiekun: Małgorzata Sobczak

2 miejsce – film „PRZEDSIĘBIORCZA DZIEWCZYNA”
Gimnazjum nr 1, kl. IIIb,c,d,f
Magdalena Domaradzka, Zofia Głowacka,  Agnieszka Miotke, Jakub Wiech, Maciej Drewla, Laura Kalicka, Liwia Maćkow, Aleksandro Santanocito, Michał Musz, Julia Mularczyk
Opiekun: Marzenna Jurek-Turska

3 miejsce – film „24 GODZINY PORAŻKI CZY SUKCESU”
Gimnazjum nr 24, kl. Ib
Jan Budzisz, Magdalena Czyżewska, Maciej Głogowski, Hanna Dmochowska, Maja Machała, Karolina Romanowska, Nel Ryan, Mateusz Rydzykowski, Anna Szczypek, Paula Wołkowska
Opiekun: Waldemar Kotowski

Specjalne wyróżnienie od Gdyńskiego Centrum Filmowego za walory filmowe, montaż i zdjęcia – film „CO ZNACZY BYĆ PRZEDSIĘBIORCZYM?”
Gimnazjum nr 1, kl. IIf
Natalia Pleczyńska, Magda Król, Julia Pawlak, Weronika Dobry, Karolina Ewertowska, Malwina Majek
Opiekun: Anna Leszczyńska

Główną nagrodą w Konkursie były czeki pieniężne dla wszystkich zwycięskich drużyn obu kategorii (szkoły ponadgimnazjalne otrzymały czeki po 1000zł na realizację projektu, szkoły gimnazjalne czeki po 500zł). Dodatkowo, dzięki Partnerom Konkursu, młodzież otrzymała wiele upominków, darmowych wejściówek i kart podarunkowych.  Wśród nich: wejściówki na bezpłatne zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej oraz ORP Błyskawica, bezpłatne wejściówki do Muzeum Emigracji w Gdyni, bezpłatne wejściówki na spektakle do teatru miejskiego w Gdyni, vouchery na spektakl Ghost do teatru Muzycznego w Gdyni, bezpłatne wejściówki do Kolibki Adventure Park w Gdyni, wejściówki do Jumpcity, bilety do Multikina, vouchery na gdyńskie wydarzenia sportowe, karty podarunkowe do Empiku ufundowane przez Thomson Reuters, bezpłatne wejściówki do Centrum Nauki Experyment, sesje zdjęciowe o wartości 500 zł dla pierwszych miejsc w obydwu kategoriach oraz po 250 zł dla drugich i trzecich miejsc ufundowane przez Piotr Manasterski Fotograf.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim Uczestnikom dziękujemy za włożony w projekty trud i ogromne zaangażowanie!

Zdjęcia z Gali Finałowej – Mika Szymkowiak Fotografia.

Więcej informacji o Junior Biznes na stronie.