Przedsiębiorcze projekty laureatów Junior Biznes | Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 
 

Przedsiębiorcze projekty laureatów Junior Biznes

logo nowe_2

Młodzi, ambitni, przedsiębiorczy – laureaci Konkursu Junior Biznes realizują właśnie swoje konkursowe projekty. W kwietniu wzięliśmy udział w dwóch zorganizowanych przez nich wydarzeniach.

Pierwszym z nich był „Dzień przedsiębiorczości”, który poprowadziła drużyna z klasy II d z X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni – wyróżniona w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie zostało zorganizowane na terenie szkoły. Zespół w składzie: Weronika Puchalska, Magdalena Jankowska, Aneta Grochowska, Maja Kantorska, Martyna Zasadzińska, Mikołaj Soitz, Jakub Skrzypski, Krystian Kordowski, Marta Biniek, Julia Sałek opracował projekt, którego jednym z elementów był konkurs na krótkie filmy przygotowane przez uczniów szkoły. Klasy pierwsze zaprezentowały filmy pod hasłem „Zrób coś sensownego”, których założeniem było opracowanie i realizacja akcji społecznej. Z kolei uczniowie klas drugich przedstawili filmy reklamujące znane miejsca w Gdyni. W projekcie wzięli udział wspaniali prelegenci z krótkimi wykładami o przedsiębiorczości, wśród nich wykładowcy z wydziału ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, czy Dorota Cząstka właścicielka firmy Keyce. Opiekunem wyróżnionej drużyny była pani Joanna Galińska.

Wzięliśmy również udział w dniu otwartym w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni.  Powodem naszej wizyty był… wiatrak. Drużyna z klasy III o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – laureaci III miejsca w Konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – zaprezentowała zrealizowany ze środków wygranych w Konkursie projekt wiatraka wytwarzającego prąd elektryczny za pomocą turbiny wiatrowej napędzanej energią wiatru. Zespół w składzie: Marcin Kuchta, Szymon Małkowski, Kamil Bladowski, Michał Matarewicz, Oskar Höhle oprócz wiatraka, ma w zanadrzu wiele ciekawych pomysłów. Opiekunem grupy była pani Kamila Matysiak.

Niebawem kolejne relacje z wydarzeń będących zwieńczeniem Konkursu Junior Biznes.

Więcej informacji o Konkursie na stronie.

IMG_8059

IMG_8073

IMG_8081

IMG_8168

IMG_8174

IMG_8177

IMG_8179

IMG_8163