Konkurs Gdyński Biznesplan 2017 rozstrzygnięty!

gbp_logo_FB_851x315

Galą finałową zakończyliśmy dzisiaj XV edycję Konkursu Gdyński Biznesplan. Uroczystość odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Spośród 12 projektów biznesowych Jury z panią wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą na czele wyłoniło po jednym Laureacie w każdej kategorii (Open, Innowacyjne Rozwiązania i Technologie oraz Przedsiębiorczy Student). Przyznano także 2 wyróżnienia.

Zwycięzcą w kategorii Open Konkursu Gdyński Biznesplan 2017 została Izabela Ryska ze swoim projektem „Świece do masażu i aromaterapii”.  Laureatka stworzyła projekt świecy do masażu składającej się z maseł i olejów roślinnych. Pragnie tym produktem pomóc ludziom w utrzymaniu w dobrej kondycji zdrowia fizycznego oraz psychicznego.

Laureatem w kategorii Innowacyjne Rozwiązania i Technologie została Aleksandra Rutkowska. Jej biznesplan „Labertis Scientific – innowacja w diagnostyce Alzheimera” zapowiada wprowadzenie innowacyjnej metody diagnostycznej choroby Alzheimera, opartej na analizie mikroRNA we krwi pacjenta. Metoda ta jest nieinwazyjna, obiektywna, szybka i dokładna. Umożliwiać będzie szybkie i bezbolesne wykrycie choroby, jak i monitorowanie jej rozwoju.

Zwycięzcą w kategorii Przedsiębiorczy Student został Filip Wieczorek. Jego projekt „Besign Lighting” polega na projektowaniu, prototypowaniu i wykonywaniu lamp w technologii LED.

Wyróżnienia w Konkursie Gdyński Biznesplan 2017 otrzymali:
Anna Trubacheva (kat. Open) za pomysł: „Rozwój piekarni Pyszne Tarty”
Bartosz Dulczewski (kat. Przedsiębiorczy student) za pomysł: „Socialgamer”.

W dotychczasowych piętnastu edycjach wzięło udział prawie 6 tysięcy osób. Wielu laureatów założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają.

-> Archiwum Konkursowe

Konkurs “Gdyński Biznesplan” adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.