Gdynia gospodarzem największych w Europie Międzynarodowych Targów dla Młodych Innowatorów

Organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla Młodych Innowatorów Expo Sciences Europe (ESE) po raz pierwszy odbędą się w Polsce. Gospodarzem ESE w dniach 16-22 lipca będzie Gdynia. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Gdańska.

Expo Sciences Europe (ESE) organizowane są w całej Europie co dwa lata począwszy od 1996 roku. Głównym organizatorem targów jest pozarządowa organizacja non-profit MILSET-International Movement for Leisure Activities in Science and Technology, której celem jest rozwój kultury naukowej i promocja innowacji wśród młodzieży. Do tej pory gospodarzami ESE były m.in. Czechy, Portugalia, Francja, Belgia, Rosja, Hiszpania, Słowacja, Niemcy i Węgry.

Pierwsza edycja ESE w Polsce odbędzie się w dniach 16-22 lipca w Gdyni – w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i Arenie Gdynia. Za organizację wydarzenia na miejscu odpowiadać będzie Fundacja Zaawansowanych Technologii, która od siedmiu lat realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory. Gospodarzem targów jest Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom. Natomiast Politechnika Gdańska jest partnerem wydarzenia.

Do udziału w ESE w tym roku zgłosiło się 339 uczestników z 29 krajów z całego świata. Podczas targów będzie można zobaczyć 135 innowacyjnych projektów. Polskę reprezentować będą finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory, którzy zostali wyłonieni podczas zeszłorocznego, finału wydarzenia – Gdynia E(x)plory Week 2017.

W programie ESE: możliwość poznania różnorodnych projektów naukowych młodzieży z całego świata, nowinki technologiczne, wynalazki i ciekawostki ze świata nauki. Wydarzenie będzie otwarte dla zwiedzających. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w akademikach Politechniki Gdańskiej.

Podczas targów będzie można odwiedzić stoisko Politechniki Gdańskiej w Arena Gdynia, gdzie chętni będą mieli okazję zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni dla kandydatów z zagranicy.

Z kolei w środę, 18 lipca w godz. 14.30-15.00 wykład poświęcony innowacjom w Arena Gdynia wygłosi Krzysztof Malicki, pełnomocnik rektora ds. komercjalizacji, prezes zarządu spółki celowej Politechniki Gdańskiej EXCENTO.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie wydarzenia: www.ese2018.milset.org.