Poznaliśmy zwycięzców czwartej edycji Junior Biznes!

Czwarta edycja Konkursu dla przedsiębiorczej, gdyńskiej młodzieży dobiegła już końca.

Dzisiaj podczas Gali Finałowej w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego poznaliśmy zwycięskie drużyny w obu konkursowych kategoriach:

KATEGORIA JUNIOR BIZNES:

1 miejsce: projekt Dziady: The Musical
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Marta Płotka, Agnieszka Nieścior, Juliana Jelińska
Nauczyciel: Maria Małkowska

2 miejsce: projekt Strefa Pasji
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Dobromiła Waracka, Ewa Piekarz, Kasia Macieja, Adrian Radosz-Almazan, Karolina Chromiec
Nauczyciel: Dorota Twarowska

3 miejsce: projekt !Curso de Español! – Kurs języka hiszpańskiego
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Zuzanna Stanzecka, Dominika Pospieszyńska, Karolina Klemenska
Nauczyciel: Dorota Waligórska

Wyróżnienie: projekt Twardzi jak skała, zmysłowi jak ogród sensoryczny
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Maciej Gawin, Mateusz Skibiński, Malwina Majek, Filip Kulas, Kacper Zborowski, Dominik Socha, Piotr Sobczyk
Nauczyciel: Dorota Twarowska

Wyróżnienie: Projekt Niepełnosprawność – jak to ugryźć?
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Janina Repeka, Julia Wałdoch, Filip Dzienisz
Nauczyciel: Dorota Waligórska

W tej kategorii uczestnicy tworzyli i prezentowali projekt inicjatywy przedsiębiorczej możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności/przestrzeni rozumianej jako szkoła, dzielnica, miasto etc. Na realizację konkursowego pomysłu laureaci w tej kategorii otrzymają środki finansowe w wysokości 1.000 zł, a drużyny wyróżnione po 500 zł. Dodatkowo uczniowie zwycięskich drużyn wezmą udział w prestiżowych badaniach predyspozycji zawodowych metodą Thomas International.

KATEGORIA JUNIOR BIZNES GIM:

1 miejsce: film pt. LOGISTYKA PANI DOMU
Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdyni
Zespół projektowy: Jan Kozikowski, Ignacy Manturewicz, Julia Tokarska, Mateusz Wasążnik, Emilia Wojtkowska
Nauczyciel: Joanna Bienia-Fijas

2 miejsce: film pt. BEE BOTTLE
Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
Zespół projektowy: Paulina Markowc, Liliana Paciuch, Magdalena Nowak, Weronika Olech
Nauczyciel: Barbara Kamińska

3 miejsce: film pt. CZAS JEST WSZYSTKIM
Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4 w Gdyni
Zespół projektowy: Amelia Sławińska, Zuzia Listkowska, Julia Kazana, Agnieszka Formela, Oliwia Dustet-Leskiewicz, Ada Kołodziejczak, Artur Dustet-Leskiewicz
Nauczyciel: Marek Pauli

W tej kategorii uczestnicy tworzyli film na temat: „Moja firma marzeń”. Nagrodą w tej kategorii są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów o wartości 500 zł oraz przede wszystkim prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W obu kategoriach oceniana była m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji.

Uczestnicy mieli okazję przygotować się do realizacji swoich projektów i wziąć udział (w zależności od kategorii konkursu) w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów oraz warsztatach filmowych.

Podczas Gali młodzież miała okazję wysłuchać naszych gości specjalnych (Krzysztof Gontarek, Krystian Gontarek – Szlachta Startupuje, którzy przygotowali specjalne wystąpienie pt.: Elastyczność w prowadzeniu biznesu, czyli dlaczego warto obserwować i słuchać swoich klientów i jak to robić.

Krzysztof Gontarek

Współzałożyciel Dziennika Internautów oraz Fundacji „Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”. Organizator warsztatów dla dzieci z kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości: Startup Weekend Kids oraz Szlachta Startupuje. Współautor książki „Gotowi na zabawę w biznes? Startup!”, opisującej kulisy wprowadzenia jego syna w świat przedsiębiorczości. Juror i mentor na różnych imprezach e-biznesowych oraz startupowych. Prywatnie tata Krystiana i Julii, lubi czytać i pisać, miłośnik ciężkiego brzmienia, uwielbia jazdę na rolkach oraz inne sporty indywidualne, fan sharing economy, zwolennik wolnej kultury oraz idei open source.

Krystian Gontarek

(rocznik 2001), od 10 roku życia realizuje swoje pomysły na startupy, m.in. GameTeller, KidGifter, a obecnie Spotie.me. Współautor książki „Gotowi na zabawę w biznes? Startup!”, opisującej kulisy wprowadzenia go w świat przedsiębiorczości. Od 2012 prowadzi warsztaty „Kids On Bits”, jest też współorganizatorem warsztatów dla dzieci z kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości: Startup Weekend Kids oraz Szlachta Startupuje. Laureat konkursu Droga na Harvard 2015. Aktywny uczestnik wielu wydarzeń startupowych. Od kilku lat występuje jako mówca motywacyjny i prelegent, m.in.: w Business Link, podczas TEDxKids, Internet Beta, GameDay Expo, Forum Edukacyjnego MiŚP, Let’s StartUp Conference, TalentCamp. Programuje na iOS, trenuje Muay Thai.

Konkurs realizowany jest we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową/Gdyńskie Centrum Filmowe.

Ponadto partnerami konkursu są:

Refinitiv

Centrum Nauki EXPERYMENT

Kolibki Adventure Park

Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Emigracji

Muzeum Miasta Gdyni

Teatr Miejski

Gdyńskie Centrum Kultury

Gdyńskie Centrum Sportu

Mika Szymkowiak Fotografia