Rozliczyli PIT w Gdyni i wygrali!

Za nami Wielki Finał loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Szczęśliwcy, którzy wygrali, odebrali już swoje nagrody. Ich uroczyste wręczenie odbyło się w niedzielę, 10 czerwca, przed gdyńskim InfoBoksem. Wydarzeniu towarzyszył koncert muzyki filmowej.

ab646956d4fe1da22f7224ca21603cfe

To oni mieli dzisiaj swój dzień. Zwycięzcy loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” cieszą się już swoimi nagrodami. Odbierali je z uśmiechami na twarzy i w miłej atmosferze.

Ta fantastyczna kampania wywoływała dzisiaj same uśmiechy. Wręczyliśmy kluczyki nie tylko do pięknego samochodu, ale też rowery i bilety na festiwal Open’er, więc myślę, że laureaci są zadowoleni. My także, bo dzięki tej kampanii rośnie miejski budżet. Warto o tym przypominać. Średnio dwa tysiące złotych, z każdego wypełnionego PIT-u, zostaje w gdyńskim budżecie. To są pieniądze, które wydajemy na nasze sprawy. Dlatego zachęcamy wszystkich, żeby w kolejnych latach koniecznie wypełniali PIT w Gdyni i wzięli udział w loterii. Za rok samochód, rowery i bilety na festiwal także będą do wygrania – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Jako pierwsi na scenie pojawili się zdobywcy karnetów na wszystkie cztery dni Open’er Festival 2018. Wygrały je: pani Monika Rutkowska, pani Sandra Kościelska, pani Maria Ruszczyk, pani Marta Kostanek, pani Zuzanna Dmitruk, oraz panie Magdalena G. i Magdalena P. Nagrody wręczyli im: Beata Szadziul – pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny i radna miasta oraz Jakub Ubych – przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

DSC_3313

Rowery miejskie Baltica Bicycles trafiły do: pana Daniela Szulca oraz pana Michała Soleckiego, w którego imieniu wygraną odebrała żona Sandra. Laureatom pogratulowała i przekazała nagrody wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Zobaczyłem billboard na ulicy i stwierdziłem, że spróbuję. Fajnie, że człowiek się rozlicza i jeszcze może coś przy okazji wygrać. Nigdy wcześniej nic nie wygrałem i to jest moja pierwsza nagroda, którą udało mi się zdobyć w jakimkolwiek konkursie. Bardzo się ucieszyłem, liczyłem na auto, ale z roweru też się cieszę. Plan jest taki, że dostanie go żona i będziemy wspólnie, rodzinnie jeździć na wycieczki. Za rok też spróbuję – opowiada Daniel Szulc, który w loterii wygrał rower.

DSC_3369
Nagrodę główną – samochód Toyota Yaris Hybrid – wygrała pani Kamila Zawadzińska, która po raz pierwszy rozliczyła swój PIT w Gdyni. Kluczyki do auta wręczył jej prezydent Wojciech Szczurek.

Codziennie idąc do pracy widziałam billboard z napisem „Rozlicz PIT w Gdyni” i  stwierdziłam, że czas najwyższy zrobić to w tym mieście, bo wcześniej rozliczałam się gdzieś indziej. Kiedy się dowiedziałam, że wygrałam, to na początku nie mogłam uwierzyć. Dostałam telefon i najpierw pomyślałam, że to jakiś żart, ale powoli dotarło do mnie, że to jednak musi być prawda. Od razu była radość, pisk. Akurat byłam w pracy, więc wszyscy przybiegli zobaczyć, co się dzieje. Pierwsza przejażdżka już jest zaplanowana. Chcemy odwiedzić dziś rodzinę. Na początku na pewno będę się trochę denerwować, bo nie miałam jeszcze okazji jeździć automatem, ale myślę, że szybko się nauczę. Wszystkich zachęcam do udziału w konkursie i rozliczania się w Gdyni w kolejnych latach – mówi Kamila Zawadzińska, zdobywczyni głównej nagrody w loterii.

DSC_3391

Rozdaniu nagród towarzyszył koncert muzyki filmowej. Nie zabrakło słynnych muzycznych przebojów. Można  było usłyszeć m.in.: „Fly” Ludovico Einaudiego z filmu „Nietykalni”, „Hello Dolly” Jerry’ego Hermana, „Balladę 07” Włodzimierza Korcza z serialu „07 zgłoś się”, „Różową Panterę” Henry’ego Manciniego czy „Mission Impossible” Danny’ego Elfmana.

W loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” wzięło udział 8697 gdynian. 3075 z nich to osoby w wieku od 30 do 39 lat. Drugą grupą, która najchętniej rejestrowała się na stronie loterii, byli ludzie w wieku 18-29 lat. Zgłosiło się ich 2019. Zaraz za nimi – w liczbie 1897 – znalazły się osoby w wieku 40-49 lat.

Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” ruszyła 1 marca. Była skierowana do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni. Wystarczyło złożyć deklarację PIT w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych i zarejestrować się na stronie www.pitwgdyni.pl. Po prawidłowej rejestracji każdy uczestnik otrzymał unikatowy kod rejestracyjny. Zgłoszenia do udziału w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” zakończyły się 10 maja o godz. 23.59. A 15 maja odbyło się losowanie nagród.

Źródło: www.gdynia.pl