Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Gdyni – podsumowanie

 

baner na facebook 2Dobiegła końca 11 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Ten międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw organizowany jest obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Również w Gdyni w ramach obchodów ŚTP działo się bardzo wiele. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z Partnerami: Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Fundacją Gospodarczą/Gdyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni przedstawiło bogatą ofertę wydarzeń. Odbyło się 13 warsztatów skierowanych do młodzieży, 15 szkoleń, 12 wykładów, 4 spotkania informacyjne, 23 konsultacje indywidualne oraz 4 warsztaty dostępne dla wszystkich zainteresowanych tematyką.

Należy pamiętać, że choć w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości powyższe Instytucje oferują tak wiele działań, obejmują one wsparciem osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców przez cały rok. Szczegółową ofertę oraz harmonogram wydarzeń można znaleźć na stronach: