Znamy zwycięzcę Konkursu Gdyński Biznesplan 2018!

XVI edycja Konkursu Gdyński Biznesplan przeszła już do historii. 04 czerwca br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się Gala Finałowa, w której uczestniczyli Prezydent Wojciech Szczurek oraz Wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Spośród 9 projektów biznesowych Jury z panią wiceprezydent na czele wyłoniło zwycięzcę, który na realizację swojego pomysłu biznesowego otrzyma 30.000 złotych. Przyznano także 2 wyróżnienia z nagrodami 10.000 oraz 5.000 złotych.

Zwycięzcą Konkursu Gdyński Biznesplan 2018 został Igor Kaczmarczyk ze swoim projektem „Sukcynolab – Antybakteryjne ekstrakty z bursztynu”.
Proponowanym produktem firmy będzie gama aktywnych surowców kosmetycznych lub farmaceutycznych (w szczególności przeciwko antybiotykoopornym szczepom bakteryjnym) produkowanych z bursztynu bałtyckiego dzięki opracowanej w Amber Laboratories technologii. Projekt, to nowe rozwiązania na polu walki z bakteriami chorobotwórczymi łączące naukę z biznesem.

Wyróżnienia w Konkursie Gdyński Biznesplan 2018 otrzymali:

– I wyróżnienie: Paweł Zaborny, Mateusz Kaźmierczak za pomysł: „LetMeNote”.
Autorska aplikacja do analizy i przetwarzania dźwięku, za pomocą której można przerabiać utwory muzyczne na zapis nutowy komputerowo, z dokładnością do 99%, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, jakie generowałoby opracowywanie nut przez ludzi. Firma będzie oferować dwa produkty: zbiór już gotowych nut do pobrania ze strony internetowej oraz aplikację umożliwiającą stworzenie nut do każdego utworu, jeśli nie ma go jeszcze w bazie danych.
– II wyróżnienie: Mariusz Jakubowski za pomysł: „Fairmental # PijeszFair”. Projekt dotyczy produkcji bezalkoholowych napojów fermentowanych. Kombucha to napój na bazie herbaty, który powstaje w procesie fermentacji przy udziale bakterii i drożdży. Proces ten trwa od 7 do 20 dni. Słodki napar herbaty zamienia się w tym czasie w kwaskowaty, orzeźwiający, lekko owocowy i musujący napój o bardzo dobrych właściwościach zdrowotnych.

W dotychczasowych szesnastu edycjach wzięło udział ponad 6 tysięcy osób. Wielu laureatów założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają.

-> Archiwum Konkursowe

Konkurs “Gdyński Biznesplan” adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.

Zakończona właśnie edycja Konkursu skierowana była wyłącznie do studentów.