Twórczy Biznes – szkolenia dla rękodzielników

„TWÓRCZY BIZNES” to nowy cykl otwartych szkoleń dla twórców rękodzieła.

Organizatorem cyklu jest Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynia Rodzinna. Cykl szkoleń to odpowiedź na potrzeby lokalnych twórców rękodzieła. „Okazuje się, że wśród rękodzielników sporą grupę stanowią rodzice, którzy wraz z przyjściem na świat dzieci decydują się na zmianę aktywności zawodowej poszukując takiej formuły, która pozwoli im na godzenie ról zawodowej i rodzicielskiej. Zdecydowana większość do młode mamy, ale także rodzeństwa, czy matki z córkami.” – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny – „Wśród rękodzielników zdarzają się także aktywne seniorki, które w ten sposób utrzymują swoją aktywność zawodową, ale także społeczną.” – dodaje. Projekt wpisuje się zarówno w politykę rodzinną ale także wspierającą przedsiębiorczość wśród mieszkańców Gdyni.

„Są rękodzielnicy, którzy doskonale radzą sobie w prowadzeniu takiej formy działalności zawodowej, ale sporą grupę stanowią osoby, którym dostęp do wiedzy i nowych trendów pomoże usystematyzować działania” – informuje Agnieszka Kukiełko, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej – „To właśnie główna grupa docelowa szkoleń proponowanych przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i Gdynię Rodzinną”.

Największe wyzwania, na które wskazują rękodzielnicy i którym postaramy się sprostać podczas cyklu szkoleń to:

  • jak rozliczać rękodzieło
  • prawa autorskie
  • jak zarobić na rękodziele
  • promocja w sieci
  • księgowość i ZUS rękodzielnika
  • skąd dowiadywać się o kiermaszach

Na kolejne spotkania z cyklu będziemy zapraszać na bieżąco informując poprzez strony internetowe oraz media społecznościowe. Zachęcamy do śledzenia portali www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl oraz www.gdyniarodzinna.pl

KOLEJNE SZKOLENIA:

„Rozliczenia podatkowe rękodzielników” 23.11.2017 – zapisy