Za nami 10 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

 STP_fb_coverphoto

Za nami 10 edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Obfitował on w wiele szkoleń, warsztatów, prelekcji i darmowych konsultacji.

Wśród proponowanych w tym roku wydarzeń szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te skierowane do młodzieży gdyńskich szkół średnich. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z myślenia wizualnego, które poprowadziła Anna Szczepkowska/ Visual Coach. Tłumnie też przybyli na organizowany przez nas Młodzieżowy Dzień Przedsiębiorczości w PPNT. W ofercie MDP uczniowie znaleźli takie prelekcje, jak: zawody przyszłości, predyspozycje przedsiębiorcze, obsługa klienta, własna firma w praktyce czy różnice kulturowe w biznesie. Spotkania poprowadzili specjaliści: Anna Dąbrowska/ Fundacja Gospodarcza, Anna Domiszewska/Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, Anna Berg/Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Aleksandra Harasiuk/Pomorski Broker Eksportowy. Przed młodzieżą ze swoim case study wystąpili:  Anna Skóra, Anna Ratajczak-Piotrowska Beeffective, Michał Kacprowicz Speednet Sp. z o.o. oraz Mika Szymkowiak Mika Szymkowiak Fotografia.

Tego dnia Fundacja Gospodarcza poprowadziła też warsztaty z autoprezentacji i wystąpień publicznych.

W ofercie ŚTP znalazło się także wiele wydarzeń skierowanych do przedsiębiorców. Największym zainteresowaniem cieszyło się szkolenie „Sto ułatwień dla przedsiębiorców i nie tylko” prowadzone przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Na zaproszenie Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni wystąpiliśmy z prelekcją pt. „Jak Gdynia wspiera przedsiębiorczość”.

Bezpośrednie relacje z wydarzeń  można znaleźć na naszym Facebooku.

image_pdfimage_print