BIZNES DOBRY DLA ŚWIATA

Baner z tekstem i zdjęciem, na którym są dwie osoby przybijąjące piątkę, siedzące przy stole z laptopem.

Świadomy rozwój, aktywna postawa wobec życia, a przede wszystkim podejmowanie biznesowych inicjatyw to niewątpliwie cechy człowieka przedsiębiorczego. Dzisiejszy przedsiębiorca w swojej pracy powinien, poza myśleniem o generowaniu zysku, być świadomy wpływu jaki wywiera na otoczenie i środowisko. Światowe trendy mówią o tym, że „dziś biznes nie powinien myśleć o tym czy jest najlepszy na świecie, a bardziej czy jest najlepszy dla świata”. Takie firmy, startupy i innowacje sięgają po najśmielsze marzenia i je realizują, uwzględniając w swojej działalności dobro otoczenia. W tym właśnie modelu biznesowym osadza się ekonomia społeczna.

Co roku w listopadzie na całym świecie odbywa się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – święto budowania własnych firm, relacji przedsiębiorczych czy powrotów na rynek pracy.

W ramach obchodów ŚTP już 10 listopada o godz. 10:00 Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot, a w tym Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk oraz gdański Starter organizują wydarzenie on-line pt. „Czy warto założyć przedsiębiorstwo społeczne? Korzyści z założenia przedsiębiorstwa społecznego”.

Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się czym jest ekonomia społeczna i co różni ją od „zwykłego” biznesu i biznesu społecznie odpowiedzialnego. Centralnym punktem spotkania będą „case studies” przedsiębiorstw społecznych z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Swoimi doświadczeniami podzielą się: Spółdzielnia Kooperacja Sopot, Spółdzielnia Socjalna Zeroban z Gdańska oraz Spółdzielnia Socjalna Dobre Miejsce z Gdyni. Przedstawione przez nie dobre praktyki staną się inspiracją do dyskusji, która przewidziana jest w drugiej połowie webinaru.

W temat ekonomii społecznej wprowadzą uczestników: Karolina Weiner – animatorka OWES Dobra Robota, OMGGS oraz Iga Kopeć – doradca biznesowy OWES Dobra Robota, Pracodawcy Pomorza, a spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowy – Filip Jędruch.

Link do rejestracji:

https://biznesspoleczny-tp2021-g-i.konfeo.com/pl/groups?fbclid=IwAR24S72kfMuFyIhswcJVLMezLotscsNlUjPezXmGkZxMRKQpgNTkYLhCh3Q

 

image_pdfimage_print