fbpixel fbpixel
 
 

KOSMOS

To miejsce z klimatem. Panuje tam ciepła, przyjacielska atmosfera. Od progu wita wszystkich zapach aromatycznej kawy, a w tle gra muzyka z płyt winylowych. Mowa o kawiarni „Kosmos”, która powstała w lokalu, gdzie wcześniej znajdował się zakład kaletniczy. Stworzyła ją Arletta Kępińska, a pomogło jej w tym grono przyjaciół. Historię tego miejsca oraz jego właścicielki prezentujemy w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Siła tego miejsca tkwi we wspólnocie i przywiązaniu do tradycji. Jego właścicielkę oczarowała witryna lokalu i mozaika zrobiona ze skórzanych pasków – pozostałość po zakładzie kaletniczym, który tu wcześniej działał. Elementy te pozostały nietknięte i wciąż można je podziwiać, popijając aromatyczną kawę. W ten sposób doceniono poprzednich właścicieli i specyficzny klimat lokalu – rodem z lat 70. A to tylko część historii „Kosmosu”. Kawiarnię stworzyła Arletta Kępińska, a pomagali jej w tym przyjaciele. Wszystko z miłości do Gdyni. Więcej o historii tego miejsca i biznesu można się dowiedzieć, oglądając drugi odcinek czwartej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

„Kosmos” znajduje się na najstarszej ulicy Gdyni – przy Starowiejskiej 25. Można tam napić się kawy – również speciality, herbaty, a także zjeść ciasto domowej roboty czy kanapki. Odwiedzających lokal od progu wita muzyka. Odbywają się tam również koncerty i warsztaty. Właścicielka organizuje też cupping, podczas którego opowiada o różnych metodach parzenia kawy.

Więcej o projekcie na stronie  „Wtorki z Rodzinnymi”.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel