1

ZAKWASOWNIA

kolor

Zakwasownia – znana już dobrze, nie tylko na trójmiejskim rynku, rodzinna manufaktura, produkująca organiczne i ekologiczne zakwasy, kiszonki oraz dania kuchni roślinnej.

Magda i Mikołaj Batorowie oraz Weronika Szwejk – rodzina, która po przebytej chorobie porzuciła kariery „korporacyjne” na rzecz promowania zdrowia, którego podstawą jest pełnowartościowa, roślinna żywność – Zielony Weganizm.

Są także twórcami Zakwasownia Restauracja w Gdańsku, w której goście mogą skosztować eleganckiej, autorskiej kuchni wegańskiej. Od kilku miesięcy działa powołana przez Batorów fundacja „Stacja Czułość”,  której misją jest szeroko pojęta emocjonalna opieka nad pacjentami onkologicznymi.

W Gdyni Zakwasownię znajdziesz w sklepie firmowym na Hali Targowej w części hali płaskiej w boksie 207 oraz w każdą sobotę na bazarze Jadłostajnia w Gdyni Orłowo.

Dodatkowo Zakwasownia podwozi pod drzwi, w ramach zakupów online na jej platformie www.sklep.zakwasownia.pl


Film z cyklu „Wtorki z Rodzinnymi” zrealizowany przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w ramach działań miejskich skierowanych do firm rodzinnych.