Start w branży kreatywnej | Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 
 

Start w branży kreatywnej

grafika_na_stronę GCWP

“Od pomysłu do biznesu – GDYNIA KREATYWNA” to projekt Miasta wspierający przedsiębiorczość w obszarze sektorów kreatywnych w Gdyni.
Projekt zakłada realizację trzech działań: cyklu bezpłatnych szkoleń, wystawy fotografii “mody ulicznej” oraz stworzenie kreatywnej mapy Gdyni.

Szóste spotkanie dotyczyło tworzenia konceptu w branży kreatywnej. Odbyło się 24 września o godzinie 17.30 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1, sala audio). Spotkanie poprowadziła Olka Kaźmierczak założycielka pierwszego w Polsce bloga o PR mody.

Olka Kaźmierczak, rocznik 1988. Założycielka pierwszego w Polsce bloga o PR mody Fashion PR Girl oraz platformy dla specjalistów PR mody Fashion PR Talks. Polskie „Elle” nazwało ją jedną z reprezentantek „generacji talentów”.
Specjalistka ds. PR, doradczyni podmiotów komercyjnych z branży mody. Tworzyła i współtworzyła strategię PR takich marek jak Próchnik, RAGE AGE, SOHO Factory, Stabilo, Instytut Adama Mickiewicza, HUSH Warsaw. Prelegentka gościnnych spotkań na najważniejszych polskich uczelniach. Z serią autorskich wykładów i szkoleń Fashion PR Talks pojawiła się m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Łodzi, czy w School Of Form w Poznaniu.
Autorka tekstów o modzie publikowanych w magazynach „VIVA!Moda”, „Fashion Magazine”, „FUTU Paper”, „SEZON”. Zasiada w kapitule nagrody HUSH Selected. Członkini Rady Mediów Cracow Fashion Week.
Z wykształcenia specjalistka od PR-u i krytyk literacki z dyplomem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Absolwentka kursu Fashion Promotion w brytyjskiej Central Saint Martins.
Hobbystycznie ogląda amerykańskie seriale i kolekcjonuje albumy z kolażami.

fot 1

Więcej informacji o projekcie:
na stronie GCWP oraz na naszym profilu Facebook.