Podsumowanie pilotażowej edycji projektu Gdyński BiznesMam | Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 
 

Podsumowanie pilotażowej edycji projektu Gdyński BiznesMam

5 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Gdyński BiznesMam. Projekt trwał od 1 października i od chwili ogłoszenia rekrutacji cieszył się dużym zainteresowaniem.

Ideą projektu była aktywizacja niepracujących mam i przygotowanie ich do powrotu na rynek pracy, przede wszystkim do rozpoczęcia przez nie działalności gospodarczej.

Gdyński BiznesMam obejmował 7 spotkań. W każdym z nich udział wziąć mogło 15 uczestniczek. W procesie rekrutacji mamy wybierały szkolenia, z których chciały skorzystać. Ogółem do projektu zgłosiło się 30 mam. 100% frekwencją na zajęciach wykazały się cztery z nich.

Warsztaty dla gdyńskich BiznesMam poprowadziły specjalistki różnych dziedzin. Wśród nich dominowały panie psycholog, które pracują również jako coach: Anna Dąbrowska (Fundacja Gospodarcza), Sylwia Krysa (Project) oraz Ina Markiewicz (Koncept). Ponadto w roli trenerek przedsiębiorczości wystąpiły panie Grażyna Zalewska-Pawlisz oraz Weronika Zawiślak (Zink Studio). Ogólne informacje na temat zakładania działalności gospodarczej przekazały uczestniczkom Anna Berg (GCWP) oraz Anna Emert (ZUS). Podsumowaniem projektu było spotkanie z wizażystkami Klaudią Szweda, Moniką Butajło, Moniką Różańską (AVON) oraz stylistką Marią Gotkiewicz.

Warsztaty odbywały się w gdyńskich klubokawiarniach: Ciuciubabce, Galerii Malucha i Slow Cafe.

W trakcie trwania projektu zdążyła już powstać jedna firma stworzona przez przedsiębiorczą mamę (więcej informacji), a zdecydowana większość uczestniczek w ankiecie końcowej potwierdziła chęć rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Kilka mam nadal się zastanawia. Żadna natomiast nie napisała, że zdecydowała, iż własna firma nie jest jej sposobem na życie.

Wszystkim uczestniczkom projektu Gdyński BiznesMam dziękujemy za ogromne zaangażowanie i życzymy powodzenia!

Więcej o projekcie na stronie.

IMG_1424 IMG_1835 3 IMG_1273IMG_2023