fbpixel fbpixel
 
 

Rekordowy 9. „Gdyński Biznesplan” rozstrzygnięty!

Kamil Antkowiak zwyciężył w dziewiątej edycji Konkursu „Gdyński Biznesplan”. Uznanie jurorów zyskał jego projekt „Wiatrakowiec”. W nagrodę laureat otrzymał m.in. 25 tys. zł! Finałowa gala konkursu odbyła się we wtorek 31 maja 2011 w Urzędzie Miasta Gdyni.

„Wiatrakowiec” to statek powietrzny przypominający śmigłowiec. Zwycięski projekt zakłada wyposażenie go w nowe technologie, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych i zaprojektowanie designu, który wyróżni pojazd na gdyńskim niebie.

Zdobywca I miejsca otrzymał także:

  • wysokiej klasy notebooka z bezprzewodowym Internetem opłaconym na rok oraz urządzenie wielofunkcyjne – nagrody fundowane przez NORDEA Bank Polska S.A.
  • nieodpłatny udział w podyplomowych studiach menedżerskich „Europejski Model Zarządzania” w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów – o ile osoba ta wyrazi chęć podjęcia takich studiów – nagroda Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów
  • bezpłatny udział w coachingu „Angielski w biznesie z indywidualnym trenerem” – 25 godzin zajęć – nagroda fundowana przez Niemieckie Centrum Językowe GERMANICUS Sp. z o.o.

II miejsce zajęli: Mateusz Kuszner, Aleksander Lech, Łukasz Miądowicz, Bartosz Reichel i Przemysław Majewski za biznesplan spółki AROUND. Laureaci zamierzają „wyjść z technologią na ulicę”, a także urozmaicać formy prezentacji różnych produktów. Za swój pomysł zostali nagrodzeni m.in. notebookiem z drukarką.

III miejsce zajął Zbigniew Wymysłowski za projekt „Meble dla osób niepełnosprawnych – automatyzacja i udogodnienia ergonomiczne”, który ma celu ułatwienie życia niepełnosprawnym w ich własnych domach. Laureata uhonorowano nagrodami: netbook, i-Plus na kartę mini oraz 30 telekart po 50 zł każda.

Laureaci zarówno I, II, jak i III miejsca dodatkowo otrzymali:

  • nieodpłatne, roczne prowadzenie firmowego rachunku bankowego w NORDEA Bank Polska S.A.
  • poręczenie kredytu na realizację zwycięskiego biznesplanu (o ile uzyska pozytywną aprobatę banku) przez Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
  • zwolnienie od opłaty prowizyjnej pobieranej przy uruchomieniu pożyczki oraz nieodpłatna ocena i rekomendacja wniosku o pożyczkę za pośrednictwem Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o., ocena pożyczki zgodnie z procedurami Funduszu
  • uzyskanie statusu partnera afiliowanego przy Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym – o ile firma będąca przedmiotem konkursowego biznesplanu spełnia wymogi i kryteria wymagane wobec firm – partnerów PPNT
  • bezpłatny hosting strony internetowej przez okres dwóch lat – nagroda fundowana przez ASTCON Rozwiązania Informatyczne
  • pomoc ekspertów z Agencji Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. w napisaniu wniosku o dotację unijną o charakterze inwestycyjnym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
  • promocję nagrodzonych przedsięwzięć biznesowych w mediach w ramach ustalonych przez Organizatora
  • roczną, nieodpłatną obsługę przez Biuro Usług Księgowych i Doradztwa Ekonomiczno-Prawnego STORNO.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Andrzej Pastwa za projekt „MiiM Modern Institute of Innovative Mechatronic – Nowoczesny Instytut Innowacyjnej Mechatroniki”, Agnieszka Korzeniewska i Michał Brzeziński za projekt „Clicktrans.pl – ekologiczny sposób na tani transport”, Paweł Gruszecki – „Moose Boarding Company”, Łukasz Guzik, Maciej Barc, Łukasz Branicki i Alicja Kucharska – „SPARKLAB Laboratorium Badawczo-Rozwojowe”,
a wyróżnienie specjalne otrzymał Maciej Pacholec za „Profesjonalny Zakład Lutniczy Guitar Serwis”.

Wśród finalistów znaleźli się także: Michał Czekan-Jędrzejczyk, Piotr Oleksiak, Bartłomiej Polkowski, Magdalena Piastowska, Ariel Cebulski, Marta Siudak-Szmytkowska, Katarzyna Śledzińska, Lucyna Majkowska, Marcin Kubik, Marta Kutniewska, Łukasz Iwancio, Marta Kania, Agnieszka Zakrzewska.

Tegoroczna edycja konkursu była rekordowa. Wzięło w niej udział 807 osób, które zgłosiły łącznie 704 oryginalne pomysły na biznes. Podczas drugiego etapu złożono 166 biznesplanów. 17 projektów, najmocniejszych pod względem merytorycznym i mających największe szanse na realizację, znalazło się
w finale.

Wśród 807 uczestników było 464 mężczyzn i 343 kobiety. Największą grupę tworzyły osoby w wieku 21-30 lat. Było ich 517. Najmłodszy z nich miał 18 lat, a najstarszy 74 lata.
500 uczestników posiada wykształcenie wyższe.
Spośród zgłoszonych projektów biznesplanów najwięcej dotyczyło sektora usług (407), zdecydowanie mniej handlu (251)
i produkcji/rzemiosła (45).
W przypadku branż 135 projektów wiązało się z IT, 109 dotyczyło pośrednictwa/doradztwa/finansów,
89 – edukacji/oświaty/szkoleń, 75 – inżynierii/budownictwa/ochrony środowiska/technologii, 69 – gastronomii,
64 – zdrowia/opieki/pomocy, 60 – reklamy/mediów, 51 – projektowania/design/sztuki, 40 – turystyki/rekreacji/rozrywki, 12 – motoryzacji/transportu.
Wśród ciekawych pomysłów znalazły się m.in.: laboratorium badawczo-rozwojowe, pendrive z możliwością kopiowania danych z i do innych pendrivów, objazdowe kino czy innowacyjne produkty dedykowane niepełnosprawnym.
Tradycyjnie najwięcej uczestników zgłosiło się z Gdyni (452 osoby) i okolic. Jeden projekt napłynął aż z Wielkiej Brytanii
z Aberdeen.
637 uczestników nie prowadzi działalności gospodarczej lub ją zawiesiło, natomiast 170 to osoby prowadzące taką działalność lub pracownicy.

W dotychczasowych dziewięciu edycjach wzięło udział prawie 2,5 tys. osób. Wielu laureatów (zwycięzców pierwszych trzech miejsc) założyło własne firmy, które prężnie działają i dynamicznie się rozwijają, jak choćby IVONA Software (dawniej IVO Software).

Konkurs „Gdyński Biznesplan” adresowany jest przede wszystkim do osób nieprowadzących jeszcze działalności gospodarczej, ale także działających już na rynku małych przedsiębiorstw. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie
do prowadzenia przyszłej bądź też przeniesienia obecnej działalności na teren gminy Gdynia.

DSC_0092DSC_0036  DSC_0100

fot. Paweł Lewinowicz

Przypomnijmy, że Laureat ubiegłorocznej, VIII edycji Konkursu, Piotr Robert Gajos, który przygotował biznesplan „Gdyńskie Biuro Konsultingowe” pojechał we wrześniu do Szanghaju na Światową Wystawę EXPO 2010.
Nagrodę ufundowało Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe CHIPOLBROK S.A.

Sponsorzy:

indekslogo_radmor_wb_wzorpolkomtel_plus_logo_lte

Partnerzy:

ARG_Logotyp LOGO_ARP_PL33.jpg
log2 logo 2+1 (915) gcwp.jpg fundacja gospodarcza
ppnt logologo_prokom_software

pl_gfkm pelny rgb
LOGO HOTTON KOR.  logo PFPgermanicus_logo2011
logo PFP
LOGO_poziom_kolory_cmyk Logo_PG logo PUP Gdynia
logostorno Logo Centrum PWINT - kwadraty nazwa dopisek kilinski

Patroni:

DZIENNIK BALTYCKIgdansk radio_gdansk

 trojmiastotvp-info

Organizator:

prezydent miasta gdyni

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel