1

Gdyński Biznesplan 2019

tytul artykulu 1625x333

Wystartowała 17. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”.  Podobnie jak w ubiegłym roku, Miasto Gdynia zaprasza do udziału tylko studentów. Na zwycięzcę czeka 30 tysięcy złotych i inne cenne nagrody.

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2019 r. za pośrednictwem strony. Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do kolejnego etapu będą mogli wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in. jak skonstruować dobry biznesplan, jak zbadać rynek, szacować budżet, jak promować swoją firmę, produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę. Zwieńczeniem tego etapu będzie złożenie gotowych biznesplanów. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury.

W konkursie „Gdyński Biznesplan” mogą wziąć udział studenci wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np.  wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy.

– Zdecydowaliśmy się skierować konkurs do studentów, ponieważ szczególnie zależy nam na wyzwoleniu energii i przedsiębiorczości młodych ludzi, którzy są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Wiemy, że mają fantastyczne pomysły. Czasem tylko brakuje im wiedzy, jak wprowadzić je w życie  i środków finansowych na start. W tym, między innymi, chcemy im pomóc – mówi Katarzyna Gruszecka- Spychała wiceprezydent Gdyni

Konkurs „Gdyński Biznesplan” organizowany jest przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 r. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, REFINITIV oraz RADMOR.

REGULAMIN KONKURSU UWAGA ZMIANA W ZAKRESIE NAGRÓD: Z przyczyn niezależnych od Organizatora nie zostanie przyznana nagroda, o której mowa w § 8 ust. 1 pkt 1) ppkt e) tj. bezpłatny udział w coachingu „Angielski w biznesie z indywidualnym trenerem”.
HARMONOGRAM KONKURSU_zmiana UWAGA ZMIANA TERMINÓW: Do 20.05 24.05 Jury ma czas na ocenę złożonych biznesplanów, a spotkania finalistów z oceniającymi projekty zaplanowane są na 24.05 31.05. Gala finałowa została przeniesiona z 06.06 na 10.06 (godz.14.00, Sala Kinowa PPNT).

 

ZAPRASZAMY NA FACEBOOK.COM/GDYNSKIBIZNESPLAN