fbpixel fbpixel
 
 

Junior Biznes 5

Zapraszamy uczniów i nauczycieli gdyńskich szkół do udziału w piątej edycji konkursu JUNIOR BIZNES organizowanego z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni.

Bieżąca edycja odbywa się w dwóch kategoriach:

  • Junior Biznes – dla uczniów gdyńskich szkół średnich oraz
  • Junior Biznes SP – dla uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych.

Celem konkursu jest motywowanie młodzieży do działania na rzecz społeczności lokalnej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii, pobudzanie kreatywności i innowacyjności oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce.

W ramach kategorii „Junior Biznes” uczestnicy stworzą, przedstawią i zrealizują projekt inicjatywy przedsiębiorczej, jednorazowej lub stałej, możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności/przestrzeni rozumianej jako szkoła, dzielnica, miasto etc. Nagrodą w tej kategorii są środki finansowe na realizację ww. pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.

W ramach kategorii „Junior Biznes SP” uczestnicy stworzą film na temat: „Moja firma marzeń”. Nagrodą w tej kategorii są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów oraz przede wszystkim prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W obu kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji.

Uczestnicy będą mieli okazję przygotować się do realizacji swoich projektów i wziąć udział (w zależności od kategorii konkursu) w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów oraz warsztatach filmowych.

Korzyści z udziału w konkursie:
– możliwość działania na rzecz społeczności lokalnej, wdrożenia nowych pomysłów, rozwiązania problemów,
– kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
– zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny ekonomii,
– pobudzanie kreatywności i innowacyjności,
– kształtowanie postaw przedsiębiorczych w praktyce,
– udział w bezpłatnych warsztatach – w zależności od kategorii: zarządzanie projektami, wystąpienia publiczne, twórcze rozwiązywanie problemów, warsztaty filmowe,
– nagrody – w zależności od kategorii: finansowe, prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International, karnety – wejściówki do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni, pokaz nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

UWAGA! REKRUTACJA ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA.
Zgłoszenia grup liczących od 3 do maksymalnie 7 osób przyjmujemy do 10 lutego 2020 r.

Konkurs realizowany jest we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową.

KATEGORIA JUNIOR BIZNES:

KATEGORIA JUNIOR BIZNES SP:

Szczegółowe informacje: Monika Antkowiak tel. 58 668 20 16, Magdalena Urban tel. 58 668 20 23

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel