fbpixel fbpixel
 
 

#3 Seminarium

30 września 2019 odbyło się pierwsze po wakacjach seminarium szkoleniowe w ramach Projektu dla gdyńskich firm rodzinnych („Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej-lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”).

Zaproszeniu eksperci skupili się na dwóch tematach: możliwych sposobach prowadzenia działalności oraz analizie ryzyk w przedsiębiorstwach rodzinnych.

P. Daria Kunkowska z firmy ACARTUS sp. z o.o. poruszyła następujące zagadnienia: uwarunkowania formalne, zarządzanie operacyjne (relacje pracowników z kręgu rodziny z pracownikami spoza rodziny), zarządzanie strategiczne (strategie rozwoju firmy, polityka podziału zysku, strategie wzrostu wartości majątku firmy i rodziny) oraz wzrost aktywności i pozycji społecznej oraz prestiżu rodziny.

W programie seminarium znalazł się także temat „Ryzyko i analiza progu rentowności” zaprezentowany przez p. Joannę Sikorę z YELLOW DOOR BUSINESS INTELLIGENCE.

Seminarium zamykało wystąpienie radcy prawnego Tomasza Palaka (Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Tomasz Palak) w zakresie  analizy ryzyk prawnego i faktycznych związanych z zarządzaniem wartościami niematerialnymi, prawnymi i własnością intelektualną wytwarzanymi lub wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwo oraz analizy ryzyk związana z przetwarzaniem danych osobowych i nieosobowych w przedsiębiorstwie.

Wydarzenie odbyło się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Zasady przystąpienia do Projektu i szczegóły: www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl, www.firmyrodzinne.eu

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel