fbpixel fbpixel
 
 

Lew, bóbr, wydra czy seterek – style zachowań klientów na grudniowym spotkaniu „Klucza”

Podczas ostatniego w tym roku spotkania Platformy Mikroprzedsiębiorczości „Klucz” mieliśmy okazję przekonać się, jakie zwierzęce cechy można przypisać do poszczególnych typów klientów. Waldemar Brodzki, właściciel Biura Podróży Carefree Travel, w sposób niezwykle obrazowy opowiedział o „Stylach zachowań klientów”, uświadamiając obecnym na sali, iż siła osobowości każdego z nas może odzwierciedlać: lwa, bobra, wydrę lub seterka. Co ciekawe, mogą wystąpić również osobowości mieszane, z dominującą przewagą charakteru jednego zwierzęcia.
Znajomość stylu zachowania klienta pozwala na zrozumienie różnic w zachowaniach poszczególnych konsumentów, umożliwia efektywne komunikowanie się oraz – co najważniejsze – pomaga w dostosowaniu swojego zachowania do stylu zachowania klienta.

Podsumowując, różne style zachowań to różne motywacje do działania i różne potrzeby klientów, których rozpoznanie i zaspokojenie jest istotą procesu sprzedaży.

Kolejne spotkanie Platformy Mikroprzedsiebiorczości odbędzie się w poniedziałek 18 stycznia. Gościem specjalnym będzie Patron Platformy profesor Dariusz Filar, wybitny polski ekonomista, autor wielu książek science fiction. Szczegóły już wkrótce.

Obraz 011

Obraz 013

Obraz 017

Obraz 020

Obraz 021

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel