fbpixel fbpixel
 
 

Mentorzy Platformy „Klucz”

Poniżej prezentujemy sylwetki mentorów Platformy Mikroprzedsiębiorczości „Klucz”. Osoby te poświęcą swój czas, podzielą się swoim doświadczeniem biznesowym i odkryją arkana prowadzenia z sukcesem swojego przedsięwzięcia.

Agnieszka_Tyburska

Agnieszka Tyburska
Właścicielka firmy Autopokrowce

Moje motto życiowe:
„Carpe diem”

Jestem …
ambitna i ciekawa świata. Jako coach i przedsiębiorca nieustannie pracuję nad własnym rozwojem i zdobywaniem nowych umiejętności.

Moje doświadczenie zawodowe…
od 17 lat prowadzę firmę zajmującą się sprzedażą i szyciem pokrowców samochodowych. Własna firma to codzienny kontakt z pracownikami, klientami oraz kontrahentami. Dobre relacje w każdym z tych obszarów pozwoliły mi stworzyć stabilną firmę, działającą zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Nasze produkty cieszą się dobrą opinią oraz wysoką jakością, co zawdzięczam pracy całego mojego zespołu.

Mogę pomóc…
w pracy nad rozwojem osobistym i zawodowym, pomagając innym odkrywać i wzmacniać ich zasoby. W budowaniu strategii firmy, wyznaczaniu celów oraz szukaniu mocnych stron dla nowych pomysłów i realizacji. Zajmuję się marketingiem, budowaniem marki  i wizerunku firmy oraz działaniami związanymi z CSR, czyli społeczną odpowiedzialnością biznesu. Mam duże doświadczenie w sprzedaży internetowej oraz tworzeniu ofert sprzedaży.

 

Grażynka_icf

Grażyna Zalewska – Pawlisz
Właścicielka firmy Zink Studio

Moje motto życiowe …
„Udane życie zawdzięczasz zrozumieniu własnej ścieżki i podążaniu za nią, a nie pogoni za marzeniami innych”                       Chin-Ning Chu

Jestem …
trenerem, mentorem, coachem i doradcą przedsiębiorczości, z wykształcenia ekonomista. Prywatnie maluję i rysuję, prowadzę dziennik, a ostatnio także bloga pod tytułem „Być trenerem, przedsiębiorcą…człowiekiem”. Z wielką przyjemnością uprawiam też swój ogród i mnóstwo roślin mieszkających ze mną w domu.

Moje doświadczenie zawodowe …
od lat osiemdziesiątych prowadziłam własne firmy. Jestem właścicielką firmy „Zink Studio”, która zajmuje się tworzeniem strategii rozwoju firm, szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości i umiejętności trenerskich oraz tworzeniem spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych dla firm. Od kilkunastu lat współpracuję z organizacjami,  z otoczenia biznesu, zajmującymi się wspieraniem i rozwijaniem przedsiębiorczości. Między innymi dla Fundacji Gospodarczej z Gdyni pracuję jako trener oraz Indywidualny Doradca Biznesowy. Dla Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości pracowałam głównie jako Mentor i Opiekun Merytoryczny Mentorów (m.in.: w projektach „Mentoring Kobiet w Biznesie” oraz „Biznes na start” – w pięciu edycjach). Jestem także Ekspertem do Spraw Przedsiębiorczości w Radzie Inkubatora „STARTER”. Jako trener i Doradca  ds. Przedsiębiorczości współpracuję także z Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza oraz Agencją Rozwoju Pomorza.

Wspieram przedsiębiorców – tych startujących – w budowaniu ich pomysłów na firmę,    a następnie w ich wdrażaniu na rynek i sprzedawaniu wytwarzanych produktów. Tych, którzy już działają wspieram we wprowadzaniu zmian, wdrażaniu nowych produktów, rozwijaniu umiejętności zarządzania tak firmą, jak i ludźmi.

Mogę pomóc …
w tworzeniu i rozwijaniu nowych firm, nowych przedsięwzięć w firmach już istniejących. Moja specjalizacja to: tworzenie strategii marketingowej firmy, tworzenie i korygowanie biznes planów, sprzedaż i profesjonalna obsługa klienta, bycie Szefem/Liderem, tworzenie spójnych, jednolitych identyfikacji wizualnych firm, czyli cały obszar bycia przedsiębiorcą  w ujęciu dedykowanym szczególnie mikro i małym firmom.

 

zdjęcie Ania Waśko

Anna Waśko
Właścicielka firmy Kancelaria Biegłego Rewidenta Audyty i Usługi Księgowe.

Moje motto życiowe …
„Nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystkie trudności można pokonać tylko trzeba chcieć się z nimi zmierzyć”.

Jestem…
osobą, która lubi wyzwania i nie boi się zmian.

Moje doświadczenie zawodowe…
jestem biegłym rewidentem , który od wielu lat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi obszaru rachunkowości i finansów. Pełniłam funkcję Głównego Księgowego i Dyrektora Biura Rachunkowości w spółkach Skarbu Państwa o zasięgu krajowym. Koordynowałam prace nad sprawozdawczością skonsolidowaną Grupy Kapitałowej i prowadziłam projekty optymalizacyjne. Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział   Okręgowy w Gdańsku, gdzie również zajmuję się pracą dydaktyczną. Od 3 lat prowadzę własną firmę Anna Waśko Audyty i Usługi Księgowe.

Mogę pomóc…
mogę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu księgowości, podatków i rachunkowości, pomóc odnaleźć się w gąszczu przepisów podatkowych.

 

TM1

Tomasz Miąskiewicz
Pracownia 111

Moje motto życiowe …
„Chciwość jest największą przeszkodą na drodze do pieniędzy”.

Jestem …
gdynianinem, architektem, absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, , współzałożycielem firmy Pracownia 111. Praca jest dla mnie czymś znacznie więcej, niż zarabianiem pieniędzy – robię przede wszystkim to, co przynosi mi satysfakcję. Chętnie angażuję się w przedsięwzięcia podnoszące świadomość architektoniczną ludzi i jakość rynku architektury (gdyński Weekend Architektury, oddolne inicjatywy studenckie na WAPG, archi-plebiscyty Gazety Wyborczej Trójmiasto). Nie znoszę nadęcia i fasadowości – w stosunkach międzyludzkich i w moim zawodzie.

Moje doświadczenie zawodowe …
zdobywałem pracując w zawodzie architekta w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Francji i Irlandii. Po powrocie do Polski i Gdyni, wraz z kilkuosobowym zespołem, od 5 lat pracuję nad rozwojem własnej marki – Pracowni 111.

Mogę pomóc…
w zrozumieniu specyfiki rynku architektury w Polsce i w Trójmieście. Przybliżę zagrożenia, zdemaskuję mity i przedstawię trudne realia. Podpowiem, jak przetrwać finansowe trudności. Wskażę skuteczne metody autopromocji, samokształcenia, budowania konkurencyjności. Pomogę zbudować przekonywające portfolio i opracować efektywny warsztat pracy.

 

ip

Iwona Pawłowska
www.iwonapawlowska.pl

Moje motto życiowe …
„Bądź prawdziwą całością, a wszystkie rzeczy przyjdą do ciebie same”
Laozi

Jestem …
Nazywam się Iwona Pawłowska i o sobie mówię, że jestem twórcą, artystą, pisarką, przedsiębiorcą . Wspieram ludzi w rozwoju i wydobywaniu z nich ich własnego potencjału. Mam to szczęście, że w życiu robiłam i robię to, co kocham, dlatego praca jest moją pasją. Pracowałam w wielu różnych firmach i instytucjach, na wielu różnych stanowiskach i w branżach. Pełniłam różne role i miałam różne zawody, byłam nauczycielem historii, dziennikarką, przewodnikiem turystycznym, handlowcem, marketingowcem, liderem.

Moje doświadczenie zawodowe …
Z wykształcenia jestem pedagogiem, nauczycielem historii, handlowcem, trenerem logodydaktyki i coachem. Ukończyłam  Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku historia,  handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej, zarządzanie w sektorach mody w ViaModa i Akademii Leona Koźmińskiego. Od ponad 10 lat pracuję w handlu zagranicznym zamiennie w sprzedaży i zakupach w różnych branżach.  Przez kilka ostatnich lat byłam związana z branżą odzieżową. W dużej firmie znanej w Polsce marce dla kobiet pracowałam, jako kupiec, handlowiec. Moją domeną są negocjacje. Uwielbiam ten dreszczyk emocji, który towarzyszy mi podczas rozmów biznesowych. Zauważyłam, że w biznesie, ale i w życiu prywatnym, jestem zwolenniczką ekologicznej filozofii „wygrana –wygrana, albo nie robię z tobą interesów”. Od wielu lat pasjonuję się rozwojem osobistym, mentalnym i duchowym. Ukończyłam roczny kurs rozwoju osobistego w ASDIMO, skończyłam kurs na Trenera – Mentora logodydaktyki. Na coacha edukowałam się w Akademii SET w Szkole Coachów Biznesu. Skończyłam serię warsztatów w Akademii Kobiet Sukcesu u Małgorzaty Smoczyńskiej pt. „Inspiratorium życia pełnią”. W latach 2013/14 była mentorką w Szkole Liderek przy Akademii Kobiet Sukcesu. Od wielu lat biorę udział w intensywnych szkoleniach z zakresu rozwoju osobistego i duchowego. Moją pasją są podróże, nie tylko po świecie, ale do własnego wnętrza.

Mogę pomóc …
Młodych przedsiębiorców, twórców, artystów wspieram zarówno pod względem rozwoju osobistego, wydobywania swojego potencjału, kreatywności, ale także rozwoju biznesu ze wskazaniem na branżę fashion.

 

obraz-008

Teresa Jarkiewicz
Prawnik – Mediator

Moje motto życiowe…
„Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry”

Jestem …
Mediatorem stałym Sądu Okręgowego w Gdańsku, członkiem Pracodawców Pomorza, członkiem Polskiego Centrum Mediacji. Prywatnie : mężatka, matka dorosłego syna, gdynianka.

Moje doświadczenie zawodowe…
Od czasu pracy w sądzie, aż do własnej Kancelarii Mediacyjnej zdobyłam doświadczenie prawnicze. Jestem stałym mediatorem wpisanym na listę Sądu Okręgowego w Gdańsku. Mediuję sprawy klientów skierowanych z Sądów do mnie na mediację. W wyniku mediacji strony zawierają ugodę, którą przesyłam do Sądu. Sąd zatwierdza jako ugodę sądową i nadaje rygor natychmiastowej wykonalności. Prowadzę również mediacje klientów, którzy bezpośrednio ze mną zawierają umowę. Sprawy: cywilne, rodzinne, rozwodowe, alimentacyjne, gospodarcze, z prawa pracy.

Mogę pomóc…
Pomogę w rozwiązaniu sporów pomiędzy podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą( spory: z kontrahentem, , wykonawcą, dostawcą towaru, klientem, wynajmującym, kooperantem, pracownikiem). Przykładowo: niedotrzymanie warunków umowy, wadliwy towar, nieterminowa spłata, terminarz spłat rat, o zapłatę, negocjowanie umów, aneksy do porozumień, klauzule w umowie i inne. Pomogę przedsiębiorcom:
1.    Wypracować warunki na jakich sąd będzie mógł wydać wyrok w ich sprawie już na pierwszej rozprawie;
2.    Rozwiązać spór, najszybciej jak to możliwe; mediacja jest szybka
3.    Nie wydawać pieniędzy na bezproduktywne spory; mediacja nie jest droga
4.    Nie stracić w sporze, zachować relacje biznesowe i zaufanie w środowisku ;szukamy niestandardowych rozwiązań
5.    Przygotować się na sprawę sądową;
6.    Uzyskać porozumienie, gdy sprawa jest już w sądzie

Kontakt                                        
Kancelaria Mediacyjna Teresa Jarkiewicz
pl. Kaszubski 8/205 Gdyńskie Centrum Biznesu
81-350Gdynia
tel. 660 610 763
teresa.jarkiewicz@gmail.com

 

user_4121767_b3e3c5_huge

Dariusz Gliński
foglik@op.pl

Jestem…
Od 25 lat mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem.
W życiu prywatnym realizuję wiele różnorodnych zainteresowań. Interesuję się gotowaniem, udaje mi się wymyślać własne potrawy, które chwalą najbliżsi. Maluję obrazy olejne o różnej tematyce. Prace moje, przeważnie dedykuję najbliższym i im ofiarowuję. Lubię zwierzęta i rośliny. Obecnie mam dwa koty i mnóstwo roślin doniczkowych. Lubię podróże, zarówno te „małe i duże”.

Moje doświadczenie zawodowe…
Posiadam 30 letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach średniego i wyższego dozoru technicznego w organizacjach o różnych profilach produkcyjnych jak i usługowych. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałem w działach: logistyki, utrzymania ruchu, jakości i produkcji Ostatnie 15 lat przepracowałem w organizacjach korporacyjnych. Ukończyłem również studia podyplomowe w zakresie Lean Six Sigma. Jestem certyfikowanym Black Beltem w tej specjalności.
Z pasji i zgodnie z wykształceniem, przez ostatnie 6 lat zajmuję się nowoczesnymi metodami zarządzania produkcją a w szczególności Lean Manufacturing. W ramach moich obowiązków oprócz zarządzania zespołami produkcyjnymi zajmowałem standaryzacją pracy i optymalizacją procesów produkcyjnych. Posiadana wiedza i doświadczenie pozwala mi również zajmować się procesami w usługach.

Mogę pomóc…
W procesie przejścia na filozofię KAIZEN oraz zmiany myślenia na Lean w przedsiębiorczości. W propagowaniu Lean Manufacturing i Management w małych przedsiębiorstwach.W poprawie efektywności procesów przez standaryzację pracy na stanowiskach i optymalizację procesów.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel