fbpixel fbpixel
 
 

Platforma „Klucz” nabiera rozpędu!

W dniu 12 stycznia 2015 roku, pod hasłem „Zaufanie w biznesie – idea CSR ”, odbyło się II spotkanie Platformy Mikroprzedsiębiorczości „KLUCZ”, moderowane przez trenera przedsiębiorczości Grażynę Zalewską – Pawlisz.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja firm uczestników Platformy, o których poniżej:

Krzysztof Dziwny Gojtowski
Założyciel i właściciel firmy „Bosastopa –rehabilitacja dla zwierząt”, uczestnik XII edycji Konkursu „Gdyński Biznesplan”.  Firma specjalizuje się  w   rehabilitacji zwierząt z zakresu rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi czy dotkniętymi urazami układu ruchowego. Ponadto wykonuje zabiegi odstresowujące  oraz wspomagające regenerację i  detoksykację organizmu tzw. pracujących psów. Poza pracą w firmie, Krzysztof współpracuje z Domem Artystów – Usługi Artystyczne. Jest również założycielem i liderem Teatru Korkoro działającym przy Teatrze Gdynia Główna.

Renata Górska
Właścicielka firmy „RAWBAU”. Ekspert Finansowy specjalizujący się w zagadnieniach planowania sukcesji w rodzinie i firmie. Swoją karierę rozpoczynała od pracy w biurze znanego polarnika Marka Kamińskiego, współorganizują wyprawy na biegun. To tam zdobywała pierwsze szlify w planowaniu i spojrzeniu w przyszłość.   Złożoność projektów polegała na zaplanowaniu wyposażenia, sprzętu, żywności, leków, łączności, finansów.
Od jakości zaplanowania wyprawy zależało jej powodzenie.  W latach późniejszych prowadziła firmę budowlaną. Aktualnie pracuje nad nowym projektem ( ale to jeszcze tajemnica) i czynnie wprowadza w życie projekt Rodzinnego Doradcy  Finansowego, ponieważ każdy z nas powinien czuć się bezpiecznie nie tylko dziś, ale również na emeryturze.

Joanna Prange Norbert Snopek
Ciastkarnia Chimney Cake. Ciastkarnia specjalizuje się w produkcji węgierskich kustoszy w wersji słodkiej, słonej, pikantnej. Węgierskie kurtosze to produkty, których receptura i technologia sięgają XVIII wieku. Były bardzo popularne w gronie szlachty. Niegdyś były wypiekane tylko i wyłącznie na specjalne okazje takie jak wesela czy chrzciny i tylko dla specjalnych gości. Ciasto wykonywane jest ze świeżo zmielonej maki z zabytkowego młyna produkowanej metodą sprzed 50 lat. Po wyjęciu ze specjalnego pieca ciasto obtacza się w różnego rodzaju słodkościach, bakaliach bądź ziołach. W ofercie firmy znajdują się również mufinki w różnych wersjach smakowych. Mieliśmy okazję osobiście skosztować przygotowanych kurtoszy w przerwie spotkania – fantastyczne!

Wykład na temat „Zaufanie w biznesie – idea CSR” wygłosił Michał Majek – Prezes Koła Naukowego Grupa Młodych Menadżerów, mentor CSR. Dyskusja w obszarze zagadnienia CSR uwypukliła fakt, iż CSR nie dotyczy wyłącznie dużych firm i korporacji. Mikro i małe przedsiębiorstwa prowadzą politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu do wielu lat, intuicyjnie. Wielu przedsiębiorców angażuje się w projekty kierowane do pracowników, dba o środowisko, prowadzi profilaktykę prozdrowotną w firmie, zajmuje się recyklingiem, dba  o poprawne kontakty z dostawcami. Świadomość zaufania wobec swoich interesariuszy wydaje się być coraz bardziej pożądana. Bez zaufania i uczciwości wobec swoich pracowników, dostawców i klientów niemożliwym byłoby skuteczne prowadzenie biznesu.
Nieodzownym przy wspieraniu polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, powinno być prowadzenie kampanii uświadamiających o konieczności podejmowania idei CSR na polu własnej firmy prze MŚP. Podsumowując, uczciwość i zaufanie wobec otoczenia firmy oraz znalezienie równowagi między kreowaniem zysku w firmie a prowadzeniem polityki CSR  wpłynie na kulturę w biznesie i podniesie rangę firm działających odpowiedzialnie.

Kolejne spotkanie Platformy Mikroprzedsiębiorczości „KLUCZ’ już w lutym!
Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej oraz facebooku.

Obraz 1438

Obraz 1441

Obraz 1425

Obraz 1434

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel