fbpixel fbpixel
 
 

Styczniowe spotkanie „KLUCZA” z Dariuszem Filarem

Profesor Dariusz Filar był gościem styczniowego spotkania Platformy Mikroprzedsiębiorczości “Klucz”, które odbyło się w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w poniedziałek 18 stycznia.

Honorowy Patron Platformy opowiedział zgromadzonym o swojej książce pt.: „Między zieloną wyspą a dryfująca krą. Gospodarka Polski w latach 2007-2015”.

Publikacja ta jest wiedzą ekonomiczną w pigułce dotyczącą ogromnych zmian w gospodarce Polski, które zaszły w przeciągu ostatnich 8 lat.

Autor dokonał podsumowania gospodarczych sukcesów i słabości Polski w tym okresie. Z dystansem podszedł do pomysłów obecnej opozycji wymieniając jednocześnie słabości polityki ówczesnego rządu. – „Największym sukcesem polskiej gospodarki w ostatnich latach było to, że jako jedyna w Europie uniknęła recesji” – zaznaczył na wstępie swojego wystąpienia, wymieniając szereg przyczyn, dla których udało się Polsce utrzymać wzrost mimo światowego kryzysu finansowego (m.in: zachwiania globalnego rynku przełożyły się na wzrost eksportu i spadek importu,  napływ funduszy strukturalnych).
Ekonomista poruszył również kwestię naprawy finansów publicznych, które poprzez każdorazowe spowolnienie wzrostu gospodarki powodują wzrost długu publicznego. Autor w końcowym rozdziale książki nadmienił, iż gospodarka polska jest dzisiaj jedną z najlepiej funkcjonujących gospodarek Europy, ustępując jedynie pięciu krajom. Jak zaznaczył, najważniejsze jest to, by przez nieprzemyślane i nieodpowiedzialne działania, nie zatrzymać jej rozwoju.

Z entuzjazmem przyjęta została także „Szybka randka biznesowa” – nowy element spotkań „Klucza”. Krótkie i rzeczowe rozmowy, stanowiły znakomite uzupełnienie networkingu,. Uczestnicy mieli okazję, by zaprezentować swoje firmy i zakres działalności poszukując płaszczyzny do ewentualnej przyszłej współpracy.

Kolejne spotkanie Platformy już w lutym. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej!

Obraz 004

Obraz 014

Obraz 019

Obraz 023

Obraz 035

Obraz 041

Obraz 044

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel