fbpixel fbpixel
 
 

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (PPNT Gdynia)

ppnt
Oferta Parku
PPNT Gdynia to największy park technologiczny w Polsce, dysponujący niemal 80 000 m² powierzchni użytkowej; przestrzeni biurowych, prototypowni i laboratoriów, wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę, dostępną dla parkowych firm. Park, dzięki doskonale wyposażonym pracowniom oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze, stanowi jednocześnie efektywne wsparcie dla innowacyjnych projektów i inicjatyw.
Zadaniem PPNT jest tworzenie i zapewnianie dogodnych warunków dla firm do realizacji przedsięwzięć w oparciu o wysoko zaawansowane technologie. Przede wszystkim w dziedzinach biotechnologii i ochrony środowiska, ICT, inżynierii, robotyki i automatyki oraz wzornictwa przemysłowego. PPNT Gdynia, to także szeroki zakres profesjonalnych usług świadczonych branżach innowacyjnych.
• Laboratorium Biotechnologii i Ochrony Środowiska, powstałe z myślą o studentach, absolwentach, naukowcach, a także przedsiębiorcach, którzy mogą korzystać z laboratoryjnego sprzętu i usług, również w zakresie projektów B+R.
• Laboratorium pomiarowe, prototypownie oraz Pracownia druku 3D.
• Strefa Startup Gdynia wspierająca środowisko startupowe, studentów i freelancerów poprzez coworking, program akceleracyjny oraz organizację wydarzeń edukacyjnych m.in. z zakresu planowania strategicznego, zarządzania produktem innowacyjnym, wdrażaniem nowych usług i produktów.
• Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej, który informuje, szkoli i doradza w zakresie wiedzy patentowej oraz ochrony własności intelektualnej;
• Nowoczesne Centrum Konferencyjne – miejsce organizacji licznych wydarzeń i spotkań biznesowych.
• Park Konstruktorów, stanowiący wsparcie m.in. dla branży morskiej poprzez doskonale wyposażone pracownie: wzorcowania, badań niszczących i nieniszczących oraz nawigacji.
• Centrum Designu Gdynia, wspierające sektory kreatywne (architektura, wzornictwo przemysłowe, grafika, moda, multimedia) poprzez organizację festiwalu Gdynia Design Days, wystaw, warsztatów i wykładów.

Firmy działające na terenie Parku
Obecnie w przestrzeniach Parku funkcjonuje ponad 200 firm, realizujących swoje projekty w oparciu o wysoko zaawansowane technologie. Wiele z nich, podbija zagraniczne rynki. Wśród nich producenci syntezatorów mowy z rodziny Ivona, który w roku 2006, 2007 i 2009 został uznany za jeden z najlepszych na świecie w konkursie Blizzard Challenge, a sama firma została przejęta przez amerykańskiego giganta – Amazon. Na zachodnich rynkach doskonale radzą sobie także parkowicze z Mpico Sys. Jej specjaliści stworzyli największą na świecie ścianę informacyjną z e-papieru, która stanęła w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Z kolei inżynierowie ze Space Forest to liderzy międzynarodowego projektu DEWI i autorzy innowacyjnych, rozwiązań dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.
To tylko niektóre z przykładów na to, że warto dołączyć do społeczności firm w PPNT Gdynia. Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, to bowiem doskonałe miejsce dla innowatorów, którzy pragną efektywnie rozwijać swoje pomysły biznesowe w inspirującym, twórczym otoczeniu przy jednoczesnym dostępie do nowoczesnej infrastruktury.

Dane kontaktowe
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia,
al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia
tel.: 58 880 81 50
e-mail: biuro@ppnt.gdynia.pl
www.ppnt.pl

 

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel