fbpixel fbpixel
 
 

Majowy Sketchnoting – sztuka do opanowania

Myślenie wizualne było tematem warsztatowego spotkania Platformy Mikroprzedsiębiorczości KLUCZ, które odbyło się w poniedziałek 23 maja w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Zaproszony gość specjalny Anna Szczepkowska – VisualCoach, zaprezentowała sposoby zapisu graficznego napływających informacji. Prelegentka podkreśliła, że umiejętność myślenia wizualnego można wykorzystać na każdym etapie funkcjonowania firmy – na spotkaniach biznesowych, przy tworzeniu prezentacji firmy, przy sprzedaży produktu. Sketchnoting bowiem to narzędzie idealne do sporządzania notatek z napływających zewsząd informacji czy do prowadzenia kalendarza (niekoniecznie prywatnego).

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, że kreatywne myślenie i sztuka szybkiego odzwierciedlania słowa w znaku graficznym są niezastąpione, a sama znajomość podstawowych ikon, kolorów i cieni umożliwia opanowanie sztuki graficznego zapisu informacji.
Po dawce informacji i inspiracji każdy z uczestników miał okazję odkryć podczas kalamburów, że także w nim drzemie „artysta”.

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Platformy, które odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca. Tym razem porozmawiamy o social mediach. Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej.

Obraz 020 Obraz 027 Obraz 033 Obraz 037 Obraz 055 Obraz 071IMG_5775 IMG_5748

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel