fbpixel fbpixel
 
 

Jak znaleźć pracę w Niemczech i na Litwie – Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości NORDA

W dniu 23 maja gościliśmy na Targach Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości NORDA, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni.

Program Targów Pracy obejmował m.in. prezentację ofert pracy w kraju i za granicą, badanie predyspozycji zawodowych a także szereg spotkań informacyjnych na temat bezpiecznych sposobów poszukiwania pracy za granicą, m.in. poprzez sieć Europejskich Służb Zatrudnienia „EURES” i zasad korzystania z usług agencji zatrudnienia. Zaintersowani mogli uzyskać wiedzę m.in. na temat zakładania własnej działalności gospodarczej, zasad korzystania z zabezpieczeń społecznych w kraju i za granicą czy skorzystać z porad doradców zawodowych. Osoby szczególnie zainteresowane warunkami życia i pracy w krajach Unii Europejskiej / Europejskiego Obszaru Gospodarczego otrzymały wyczerpujące informacje na ten temat. W bieżącym roku szczególny nacisk położono na przybliżenie warunków życia i pracy w Norwegii.

Podczas Targów Pracy zaprezentowano również możliwości poszukiwania pracy w krajach regionu Południowego Bałtyku, w szczególności w Niemczech, na Litwie, w Polsce oraz Danii i Szwecji. Przedstawiono korzyści alternatywy, jakie daje pracodawcom, pracownikom oraz instytucjom rynku pracy realizowany przez Gdynię projekt „Dynamika rynku pracy i atrakcyjne środowisko biznesowe w regionie Południowego Bałtyku (SB PROFESSIONALS)”.

Prezentacja „SB Professionals – Jak znaleźć pracę w Niemczech i na Litwie”

Organizatorami Targów Pracy są Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni i Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Jednym z partnerów wydarzenia jest Urząd Miasta Gdyni.

Obraz_078 Obraz_071

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel