1

SB Professionals na VIII Pomorskim Forum Przedsiębiorczości

23 maja w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni odbyła się VIII edycja Pomorskiego Forum Przedsiębiorczości organizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A. Wydarzenie, jak co roku, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Forum to cykliczne spotkania biznesowe, których celem jest podejmowanie aktualnej tematyki związanej z zakładaniem i rozwijaniem działalności gospodarczej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum była ZMIANA. Wydarzenie składało się z kilku bloków tematycznych. Głównym tematem będzie przedsiębiorczość w kontekście zmian społeczno – gospodarczych. Ponadto zaplanowano cztery moduły tematyczne: zrównoważona firma, finansowanie, komunikacja oraz kompetencje. W ramach paneli dyskusyjnych i warsztatów można było dowiedzieć się m.in. o zasadach skutecznej komunikacji, zarządzaniu kompetencjami, ekologii w firmie, budowaniu marki a nawet o tym, jak skutecznie poradzić sobie z konfliktem w biznesie czyli o korzystaniu z mediacji gospodarczej. Poruszano również tematykę dofinansowania dla firm z Funduszy Europejskich w kolejnym okresie programowania 2014-2020.
Forum towarzyszyła prezentacja oferty pomorskich instytucji otoczenia biznesu, w tym także Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Podczas Forum promowano także projekt „Dynamika rynku pracy i atrakcyjne środowisko biznesowe w regionie Południowego Bałtyku (SB PROFESSIONALS)”, w którym Gmina Gdynia jest jednym z dziewięciu partnerów. Przedstawiano także założenia Międzynarodowej Konferencji pn. „Mobilność na rynku pracy w sektorze turystyki medycznej, turystyki morskiej i gospodarki morskiej”, zaplanowanej na 11czerwca br. Głównym celem projektu, częściowo finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej „Południowy Bałtyk” 2007-2013, jest przeciwdziałanie bezrobociu.

Obraz_066 Obraz_019