fbpixel fbpixel
 
 

Edycja 2016

plakatCzy wiesz, że aby płacić podatki w Gdyni nie musisz być tutaj zameldowanym? Wystarczy, że mieszkasz w Gdyni!

Zgodnie z prawem miejscem rozliczania się osoby fizycznej z podatku (PIT) jest urząd skarbowy w mieście zamieszkania (nie zameldowania) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeśli jesteś mieszkańcem Gdyni, mimo że nie jesteś tu zameldowany, możesz płacić swoje podatki w jednym z Urzędów Skarbowych w Gdyni.

Co może Twój podatek?

Na dochody Miasta składają się między innymi: dotacje, subwencje, środki z Unii Europejskiej, wpływy z podatków i opłat lokalnych oraz część podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Kwota, jaka wpływa do miejskiego budżetu w związku z rozliczaniem się przez 1 osobę z podatku PIT na terenie Gdyni, to ok. 1200 zł. Dlatego im więcej osób płaci podatki w Gdyni, tym więcej środków trafia do miejskiej kasy.

Twój PIT to realne korzyści dla Ciebie i Twojego Miasta. Przekaż część swojego podatku na: transport i komunikację, oświatę i wychowanie, ochronę środowiska, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, bezpieczeństwo i porządek publiczny, rozwój infrastruktury i ochronę zdrowia.

Więcej osób rozliczających podatek PIT na terenie Gdyni = więcej inwestycji i lepiej funkcjonujące Miasto

Co wystarczy zrobić?

Podczas składania formularza PIT (do 2 maja 2016!) w Urzędzie Skarbowym lub przez internet w odpowiedniej rubryce podaj aktualny gdyński adres zamieszkania, a nie meldunku.

Dla wszystkich, którzy po raz pierwszy rozliczą swój PIT wskazując Gdynię jako miejsce zamieszkania, Miasto przygotowało gdyńskie gadżety oraz loterię*, w której do wygrania są bilety do instytucji kulturalno-rozrywkowo-sportowych.

Gdynia – tu mieszkasz, pracujesz, odpoczywasz, żyjesz – tu rozlicz PIT!

*Aby otrzymać nagrodę gwarantowaną i wziąć udział w loterii, należy w dniach od 2 do 31 maja 2016 przyjść do Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (ul. 10 Lutego 24, Gdynia) i pokazać ksero bądź wydruk złożonego formularza PIT za rok 2015. Losowanie biletów do instytucji kulturalno-rozrywkowo-sportowych odbędzie się w środę 1 czerwca w siedzibie GCWP.

 

Partnerzy:

Experyment_logo_v2_PL_CMYK                                ME_znaki final     LOGO CFG(black)-01gdynia-sport-logo

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel