Gdyńska spółka VoiceLab nagrodzona w Taipei

Gdyńska spółka VoiceLab, działająca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, zdobyła prestiżową nagrodę – brązowy medal 9 Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Taipei na Tajwanie.

W trwającym cztery dni wydarzeniu wzięli udział wystawcy z ponad 20 krajów, prezentujący łącznie 1005 wynalazków. Celem przedsięwzięcia jest rozwój przemysłu i ekonomii, promocja zaawansowanych technologii w skali międzynarodowej, a także internacjonalizacja i komercjalizacja zagadnień związanych z pojęciem własności intelektualnej. Wystawa zakończyła się 29 września 2013r.

VoiceLab Sp.zo.o. istnieje od 2009r. Charakteryzuje się unikalnymi rozwiązaniami technicznymi o wysokim stopniu innowacyjności, które tworzą nową jakość nowoczesnych systemów rozpoznawania i odszumiania mowy. Stworzone przez nią oprogramowanie może być stosowane m.in. w telekomunikacji, medycynie, prawie i mediach. Przygotowany interfejs głosowy może sterować urządzeniami elektronicznymi i mobilnymi, serwisami internetowymi, multimediami, czy systemami informatycznymi. Ponadto spółka oferuje tworzenie bazy nagrań mowy, czy opracowywanie algorytmów przetwarzania mowy.

 

Tekst: Anna Berg, GCWP