Gdyński BiznesMam – 9 edycja już za nami

Do 9. edycji projektu, skierowanego do niepracujących mam myślących o założeniu własnej firmy, przystąpiło 15 gdynianek. Każda z uczestniczek miała wstępny pomysł na biznes, a znaczna część sprecyzowany plan działania.

 

Celem projektu – oprócz przekazania podstawowej wiedzy w zakresie formalności niezbędnych przy zakładaniu własnej firmy – jest także pomoc w odnalezieniu źródeł motywacji, nauka skutecznej komunikacji i efektywnego szukania klienta i pracownika. Dlatego uczestniczki wzięły udział w cyklu 10 szkoleń na temat przedsiębiorczości oraz podstawowych praw i obowiązków przedsiębiorcy, możliwości finansowania działalności gospodarczej, marketingu, tworzenia modeli biznesowych czy zagadnień związanych z prawem własności intelektualnej w biznesie.

Młode mamy dowiedziały się również jak efektywnie zarządzać swoim czasem oraz jak zachować zdrowy balans pomiędzy życiem rodzinnym i wychowaniem dzieci, a rozwijaniem własnego biznesu. Panie odbyły również warsztaty ze stylistką, która doradziła podczas indywidualnych konsultacji, jak dopasować biznesowy styl do swojej firmy.

W cyklu zaplanowanych zajęć pojawił się też element „case study”, kiedy to uczestniczki poprzednich edycji projektu (Anna Małkowska „Coffee Shop Happy People” i Urszula Stachniewicz „Sensitive Kid”) opowiadały o doświadczeniach zdobytych w trakcie zakładania i rozwijania swoich firm. Była to możliwość spotkania kobiet, które początki prowadzenia biznesu w Gdyni mają już za sobą i chciały opowiedzieć o swojej drodze do sukcesu, by stanowiła ona wskazówkę i inspirację dla uczestniczek tegorocznej edycji.

Chętne mamy miały też możliwość wykonania testów predyspozycji zawodowych Thomas International oraz skorzystania z indywidualnych konsultacji ze specjalistami m.in.: trenera biznesu, prawnika czy doradcy podatkowego.

Cieszymy się, że efektem udziału w projekcie jest też stworzenie spójnej grupy przedsiębiorczych mam, które mają jeden cel – otwarcie własnej firmy.

Uczestniczkom projektu życzymy przede wszystkim odwagi w podejmowaniu decyzji i działaniu oraz nieustających chęci do samorozwoju.
Powodzenia w Waszej drodze do sukcesu!

Liczymy, że ten intensywny czas zaowocuje nowymi firmami założonymi przez gdyńskie BiznesMamy!
image_pdfimage_print