1

Mama ma biznes – NATURALNIE!

W październiku 2018 zakończyliśmy piątą edycję projektu Gdyński BiznesMam. Projekt już od pierwszej odsłony cieszy się dużym zainteresowaniem, a uczestniczki – mamy, które biorą w nim udział są niezwykle zmotywowane i pełne planów do działania.

W zeszłym tygodniu przedstawiła nam się Angelika Parszuto – właścicielka firmy Secrado.

Tym razem poznajcie Emilię Łowkiel, uczestniczkę drugiej edycji projektu:

„Zawsze myślałam, że moje życie jest nieprzewidywalne. Pewnego dnia jednak okazało się, że znaczenie tego słowa miałam poznać dopiero po 30- tce. Centrum naszego świata stała się mała, bezbronna istotka i wtedy jasne było dla mnie, że nie ma już powrotu do dawnego życia, do pracy na etacie i dyspozycyjności nawet w weekendy. Od samego początku moja przygoda z macierzyństwem miała w tle różnokolorowe chusty do noszenia maluchów. Na początku tylko jako narzędzie umożliwiające wyjście z domu (mieszkamy na 3 piętrze bez windy), z czasem stały się też inspiracją do powołania niesamowitej społeczności rodziców, którzy wyznają w rodzicielstwie podobne do nas wartości.

fot. Mika Szymkowiak Fotografia

Chusta umożliwiła nam także wzięcie udziału w fantastycznym projekcie organizowanym przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości- Gdyński BiznesMam. Razem z innymi kobietami na podobnym etapie życiowym brałam udział w warsztatach z cudownymi ekspertkami, które inspirowały i dawały konkretną wiedzę jak stworzyć i prowadzić swoją firmę. Osoby, które poznałam w trakcie projektu były w moim życiu jeszcze przez długi czas i pomagały dopracować pomysł, który tlił się w mojej głowie.

Zanim powstała moja firma stworzyłam Klub Rodzica Naturalnie, który skupiał rodziców zainteresowanych rodzicielstwem bliskości. Po dwóch latach intensywnej działalności powołałam wraz z przyjaciółkami Fundację Matka Natura, aby działania klubu miały jeszcze większy zasięg. Kolejne dwa lata później powstało miejsce, które ma na celu stałe wsparcie i edukację: Naturalnie – Centrum Wsparcia Rodzica w Bliskości. Przez lata pracy społecznej nabrałam wiedzy i doświadczenia, którym mogę dzielić się z innymi rodzicami w początkach ich drogi. Jestem Doradcą Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich akredytowanym przez Akademię Noszenia Dzieci, Instruktorem Masażu Shantala oraz Promotorem Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji. Organizuję konferencje, warsztaty i spotkania dla przyszłych rodziców a także dla par z małymi dziećmi. Współpracuję z wieloma znakomitymi specjalistami, którzy są także dostępni w Centrum. Jestem mistrzynią naginania czasu i znajdowania dodatkowych godzin w ciągu doby… Jestem szczęśliwa, że mogę być wsparciem dla wielu osób, które dopiero zaczynają tę niesamowitą przygodę. Jednak najbardziej cieszy mnie to, że codziennie pokazuję mojemu synowi, że w życiu trzeba podążać za marzeniami a otaczając się wartościowymi ludźmi nie ma rzeczy niemożliwych.

Prowadzenie własnej firmy  jest z pewnością ogromnym wyzwaniem, jednak daje przy tym możliwość bycia mamą na własnych warunkach.

Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość wzięcia udziału w projekcie Gdyński BiznesMam, za wiedzę i wsparcie, bez którego być może nie odważyłabym się na podjęcie tej decyzji. Polecam ten projekt wszystkim kobietom. Macierzyństwo dodaje nam supermoc. Wystarczy się odważyć i po nią sięgnąć!”