„MOCne w biznesie”. Rusza bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla kobiet

Rusza projekt MOCne w biznesie, realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości we współpracy z  Santander Bank Polska.

Ilustracja do projektu przedstawiająca sylwetki dwóch kobiet siedzących na biznesowej aktówce

11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertki, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę. Program jest wspólną inicjatywą Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Kobiety śmiało wchodzą w świat biznesu. Nie tylko nie mają kompleksów, ale i w dużej mierze wyprzedzają kreatywnością, zapałem i tzw. multitaskingiem niejednego mężczyznę. Potrafią organizować sobie życie rodzinne, a jednocześnie doskonale zarządzać firmami. Postanowiliśmy przygotować serię spotkań, które będą jeszcze mocniej inspirować do działania i poszerzać horyzonty – mówi Maria Czerniecka z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – MOCne w biznesie to kolejny wspólny projekt Banku Santander i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Stworzyliśmy cieszące się wielkim powodzeniem szkolenia w ramach cyklu „Biznes Nowej Ery”. Nasz kolejny projekt zapowiada się również pasjonująco. Wiemy, że Panie nie tylko chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi, ale przyjmują porady i wykorzystują je w swoim działaniu – mówi Czerniecka.

Rozwój kompetencji
Projekt MOCne w biznesie zapewni wsparcie na kilka różnych sposobów – szkolenia, dofinansowanie – wejścia kapitałowe oraz granty. Jedną z głównych części inicjatywy jest cykl szkoleń i spotkań rozwojowych. Ich tematyka skupia się na ważnych i praktycznych zagadnieniach rynkowych. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzielą się znane kobiety, a przy tym ekspertki w swoich dziedzinach m. in. Sara Koślińska – CEO Limitless, Anna Orska – założycielka i właścicielka marki biżuterii ORSKA i dobrze wszystkim znana dziennikarka Dorota Wellman. Już 11 maja odbędzie się pierwsze z dziewięciu spotkań: Budowanie marki osobistej. Poprowadzi je blogerka i właścicielka marki Spadiora, Marta Lech-Maciejewska. Cały cykl potrwa do listopada – pełny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce odpowiadają za tworzenie niemal 50% PKB i dają zatrudnienie 6,75 mln osób . Niestety pandemia sprawiła, że kobiety są mniej skłonne do ich zakładania, a młodymi przedsiębiorcami istotnie częściej są mężczyźni – zarówno w Polsce, jak i na świecie . W Europie i Ameryce Północnej mniej niż jedna na 20 kobiet decyduje się na założenie firmy. Mamy więc do czynienia z gender gap w sferze przedsiębiorczości. Dlatego wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości przygotowaliśmy MOCne w biznesie. To inspirujący projekt, do którego zapraszam wszystkie kobiety, które stawiają na swój rozwój, inwestowanie w siebie i poszerzanie swoich horyzontów. Wzajemnie inspirujemy się do działania, aktywnie wspieramy rozwój liderek i zachęcamy do odkrywania swojego potencjału.– mówi Magdalena Proga-Stępień, dyrektor sprzedaży i dystrybucji z Santander Bank Polska.

Dodatkowy kapitał
MOCne w biznesie to także konkretne wsparcie finansowe w formie grantów oraz wejść kapitałowych. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przedstawić swój biznesplan i złożyć online odpowiedni formularz. Kapituła konkursowa oceni zgłoszenia i wyłoni 10 beneficjentek grantów rozwojowych o wartości 11 tys. zł każdy. Cztery najlepsze pomysły biznesowe otrzymają z kolei dofinansowania o wartości do 50 tys. euro. Szczegóły na temat konkursu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Pakiet narzędzi
Oprócz rozwoju kompetencji oraz dofinansowania do edukacji i biznesu, program MOCne w biznesie oferuje też narzędzia usprawniające prowadzenie firmy. Wszystkie chętne uczestniczki projektu, które mają własna firmę, będą mogły założyć firmowe konto w Santander Bank Polska w promocji za 0 zł. Z kolei kobiety, które planują otwarcie własnej firmy, mogą otrzymać pomoc w realizacji tych planów. Uczestniczki, na dobry początek, przy zawarciu umowy leasingu lub pożyczki Office, będą mogły za 1 zł otrzymać Assistance oraz kartę paliwową z bezpłatnym pierwszym tankowaniem.

Partnerami projektu są Her Impact oraz Forbes Woman.

Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie, ul. Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, zarządzająca Funduszem oraz środkami PFP. Szczegóły i informacje na temat ofert specjalnych, regulamin promocji Santander Leasing MOCne w biznesie (santander.pl)

image_pdfimage_print