Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Zakończyła się XV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

To międzynarodowy projekt, organizowany od 2008 roku, promujący świadomy rozwój i podejmowanie biznesowych inicjatyw, w którym uczestniczy 170 krajów. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku nie zabrakło gdyńskich wydarzeń. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz Polską Fundacją Przedsiębiorczości, Kancelarią BG TAX & LEGAL oraz Google Firmy Jutra przygotowało szkolenia online:

  • ABC przedsiębiorczości – optymalne decyzje na starcie;
  • Składka zdrowotna po nowemu w świetle zmian zaproponowanych w ramach Nowego Ładu oraz świadczenia powtarzające się – na co zwrócić uwagę, aby móc skorzystać z preferencji;
  • Zarządzanie czasem jako umiejętność przydatna w pracy i biznesie;
  • Wykorzystaj trendy do wyjścia na rynki zagraniczne
    Przygotowanie do rozwoju sprzedaży – wyszukiwanie trendów;
  • Budowanie strategii komunikacji w Social Media.

Nie zabrakło też indywidualnych konsultacji w zakresie pozyskiwania Funduszy Europejskich, tworzenia biznesplanu czy finansowania działalności gospodarczej.

Dzięki współpracy z  Fundacją Gospodarczą/Gdyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości przeprowadzono konsultacje z indywidualnego doradztwa biznesowego, warsztaty dla młodzieży z podstaw przedsiębiorczości, a także badanie predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem testów Thomas International.

Ponadto studenci mieli możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni konsultacjach oraz uczestniczenia w webinarze dotyczącym wsparcia dla przedsiębiorczości.

Jeśli komuś nie udało się wziąć udziału w tych wydarzeniach, to przypominamy, że osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy mogą uzyskać wsparcie przez cały rok w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz u naszych Partnerów. Poniżej lista przydatnych adresów:

image_pdfimage_print