Rodzinna firma z misją – kolejna odsłona „Wtorków z Rodzinnymi”

Kontynuujemy projekt „Wtorki z Rodzinnymi”, w którym prezentujemy sylwetki gdyńskich firm rodzinnych. Dzisiejszymi bohaterami są Piotr, Magdalena i Filip Kubiszewscy, którzy prowadzą rodzinną firmę DEFIMED AED.

Piotr, Magdalena, Filip Kubiszewscy - Defimed AED

Firmę założył 7 lat temu Piotr Kubiszewski na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń z poprzednich miejsc pracy. Od początku profil DefiMedu ukierunkowany był na pierwszą pomoc przedmedyczną ze szczególnym uwzględnieniem wczesnej, przedszpitalnej defibrylacji osób dotkniętych nagłym zatrzymaniem krążenia. Co za tym idzie – w centrum działalności firmy znajdują się zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne (AED).

Jak mówi Piotr: „naszym celem jest zwrócenie uwagi, czym jest nagłe zatrzymanie krążenia w przestrzeni publicznej i jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Ale najważniejszym jest uświadamianie roli defibrylatora AED w procesie udzielania pierwszej pomocy”.

Córka Piotra – Magdalena pełni w firmie rolę „dyrektora” jednoosobowego działu marketingu. Odpowiada za obsługę targów, konferencji, reklamę oraz promocję DefiMedu.  Syn Filip odpowiedzialny jest za kwestie IT – dba o strony internetowe oraz bieżącą obsługę sklepu internetowego.

Zdaniem Piotra rodzinna formuła prowadzenia biznesu sprawdza się, natomiast jako jedyną jej słabość wskazuje… siłę egzekwowania ustaleń. Jak przyznaje – „w stosunku do własnych dzieci nie jest ona na odpowiednim poziomie. Choć z drugiej strony, nie jesteśmy też korporacją ze sztywnymi procedurami. Zyskujemy dzięki elastyczności, bezpośredniej komunikacji, brakowi wewnętrznej rywalizacji oraz krótkiemu łańcuchowi decyzyjnemu. Pojęcie rodzinnej atmosfery nie jest u nas frazesem”.

 

Więcej o projekcie „Wtorki z Rodzinnymi” na stronie.

image_pdfimage_print