Rusza Loteria!

10 lutego Gdynia obchodzi swoje 94. urodziny. Ten dzień, jak i poprzedzający go weekend, obfitują w liczne wydarzenia i uroczystości związane z rocznicą nadania praw miejskich. Jest to także dzień rozpoczęcia kolejnej edycji loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Mieszkańcy, którzy wskażą Gdynię jako swoje miejsce zamieszkania i rozliczą swój podatek dochodowy za 2019 rok, mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Wzrasta  liczba osób, rozliczających swój podatek dochodowy w Gdyni. Dzięki temu miasto może liczyć na większe wpływy do budżetu. PIT za rok 2018 rozliczyły w Gdyni 177 303 osoby, co oznacza wzrost liczby gdyńskich podatników w stosunku do rozliczenia za rok 2017 o 6210 osoby (3,63%). Budżet Gdyni zyskał dzięki temu ponad 16 milionów złotych.

Średnia kwota „z jednego podatnika”, która wpływa do budżetu, wzrosła od momentu wprowadzenia loterii PIT-owej o 18,3% (z 2 189 zł do 2 589 zł). W ostatniej edycji „Rozlicz PIT w Gdyni” udział wzięło 10 710 osób. Najwięcej, bo 3 743, to osoby w wieku 30-39 lat. Co ciekawe, loteria cieszyła się nieco większym zainteresowaniem mężczyzn. Stanowili oni 51,8% uczestników.

 

– Rozliczając PIT w Gdyni wybierasz lepszą edukację dla dzieci, wspierasz rozwój nowoczesnego transportu, pomagasz poprawić jakość powietrza, tworzysz z nami lepsze jutro. Dzięki temu Gdynia od lat jest jednym z najlepszych miast do życia. Zachęcam Państwa do udziału w trzeciej edycji loterii z wyjątkowymi nagrodami. Do wygrania samochód hybrydowy, rowery miejskie i karnety na Openera. Wystarczy wskazać Gdynię, jako swoje miejsce zamieszkania, czy to po raz pierwszy czy kolejny. Startujemy 10 lutego, a na Państwa zgłoszenia czekamy do 10 maja – mówi wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

 W tegorocznej loterii do wygrania są:
– samochód osobowy marki Toyota Yaris Active Hybryd
– trzy rowery miejskie Baltica Bicycles – typ Baltica Gdynia
– dziesięć karnetów czterodniowych na Open’er Festival 2020

Samochód osobowy Toyota Yaris Active Hybryd (główna nagroda w loterii) będzie wystawiony w Centrum Handlowym Riviera od 28 marca do 9 maja. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z jego parametrami.

Udział w loterii

Loteria skierowana jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gdyni, którzy rozliczając swój podatek dochodowy za 2019 rok, wskażą w deklaracji podatkowej gdyński adres zamieszkania i złożą ją w jednym z dwóch gdyńskich Urzędów Skarbowych (w dowolny, przewidziany prawem sposób). Nie jest wymagane zameldowanie w Gdyni.

Rejestracja uczestników w loterii trwa do 10 maja 2020 roku. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują na stronie www.pitwgdyni.pl.

Pytania dotyczące loterii należy kierować na adres mailowy info@pitwgdyni.pl.

Można także skorzystać z porad konsultantów, którzy będą w wybrane soboty (w godz. 12-18) w gdyńskich centrach handlowych: Galeria Szperk (7 marca), Galeria Klif (14 marca), Centrum Handlowe Batory (21 marca), we wszystkie soboty kwietnia oraz 2 i 9 maja w Centrum Riviera.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu lub z innych powodów nie mogą dokonać rejestracji zapraszamy do skorzystania ze stanowiska komputerowego w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni, przy ulicy 10 Lutego 24, w dni powszednie, w godzinach 9:00-17:00, w soboty 9:00-15:00.

Dodatkowo pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni będą pomagać w obsłudze serwisu „Twój e-PIT” (czyli zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2019 r.) oraz przy wypełnianiu innych zeznań PIT składanych drogą elektroniczną. Konsultacje odbędą się w dniach 4, 18 i 25 kwietnia (w godz. 12-18) w Centrum Handlowym Riviera. Osoby chętne do skorzystania z pomocy proszone są o przyniesienie dokumentów niezbędnych do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego i deklarację PIT za rok 2018. Przychód za 2018 r. stanowi dane autoryzujące.

Autor: Weronika Rozbicka (w.rozbicka@gdynia.pl)