Rynek deweloperski w Trójmieście. Prestiżowa Gdynia

Pomorskim „newsem dnia” dotyczącym rodzimych celebrytów jest powielana przez media informacja, że Katarzyna Figura przeprowadza się do Gdyni. Informacyjka okraszona jest komentarzem znanej aktorki jak to cieszy się z zamieszkania w Gdyni. Jeśli przyjrzeć się rynkowi nieruchomości, okazuje się że aktorka wybrała bardzo racjonalnie…

light6.jpg
Fot.: materiały inwestora, www.moderna-investment.pl

Jesień może być ożywionym okresem w branży deweloperskiej. Jak twierdzą analitycy i sami deweloperzy branża najgorsze miesiące ma za sobą. Oczywiście opowieści deweloperów mają czasami coś z zaklinania rynku, ale nie zmienia to faktu, że pewne ożywienie na rynku nieruchomości zaczyna się pojawiać. Firma Lion’s Bank przygotowała nawet ranking najbardziej prestiżowych „adresów”, czyli inwestycji które budzą największe uznanie wśród klientów. Ankietę przeprowadzono wśród klientów banku, nie ma więc waloru szerokiego badania opinii społecznej, jednak spostrzeżenia zawarte w badaniu wydają się bardzo ciekawe. Oceniano inwestycje, w których można obecnie kupować nowe mieszkania lub apartamenty.

Otóż na 10 najbardziej prestiżowych lokalizacji w Trójmieście, aż 4 znajdują się w Gdyni. To więcej niż wynikałoby
z prostego porównania wielkości miast – Gdańsk jest niemal dwukrotnie większy od Gdyni (Gdańsk 261 km kw., Gdynia 135 km kw.), a na liście znalazło się „tylko” 5 inwestycji ze stolicy regionu. Nieco dziwi fakt, że Sopot znalazł się na liście z tylko jedną inwestycją. W niewielkim Sopocie (17 km kw.) jest prowadzona tylko jedna inwestycja na liście „TOP 10”.
Warto podkreślić, że ranking otwiera inwestycja z Gdyni, czyli wieżowiec Lighthouse. Jeden z głównych atutów mieszkania w „Latarni Morskiej” to zapewne widok na całą zatokę i Gdynię.

10 najbardziej prestiżowych adresów w Trójmieście wg Lion’s Banku: 

1. Lighthouse Gdynia
2. Sea Apartments Gdańsk
3. Symfonia Residence Gdańsk
4. Kwartał Kamienic Gdańsk
5. Aquarius Sopot
6. Silver House Gdynia
7. Sea Towers Gdynia
8. Nadmorski Dwór Gdańsk
9. Nowe Orłowo Gdynia
10. Oliwa Park Gdańsk

Źródło: Badanie preferencji klientów Lion’s House

Tekst: Artur Kiełbasiński, Gazeta Wyborcza