Seminarium gospodarcze Zrozumieć Azję

Indonezja, Japonia, Wietnam … Co łączy te trzy kraje? Czy można odnieść sukces na azjatyckich rynkach? Jak pogłębić istniejące kontakty ? Czym szczególnym charakteryzują się rynki Japonii, Indonezji i Wietnamu? Dlaczego inwestorzy z Japonii wybrali Polskę i Pomorskie? Porozmawiamy o tym podczas seminarium gospodarczego „Zrozumieć Azję”, na które serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką azjatycką. Odbędzie się ono 8 grudnia 2022 r. o godz. 9.00 w sali Polskie Niebo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ulicy Augustyńskiego 1 w Gdańsku.

Bieżąca sytuacja geopolityczna oraz wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą stanowią duże wyzwanie i skłaniają do refleksji nad zintensyfikowaniem i poszukiwaniem nowych możliwości  we współpracy gospodarczej, naukowej, kulturalnej, czy turystycznej. Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z partnerskimi miastami Gdańskiem, Gdynią i Sopotem szukają tego potencjału na rynkach azjatyckich, zwłaszcza w regionie południowo-wschodnim.

Seminarium gospodarcze „Zrozumieć Azję. Indonezja, Japonia, Wietnam – szanse i wyzwania dla przedsiębiorców” otworzy wykład wprowadzający Tomasza Łukaszuka, Ambasadora RP w Indonezji w latach 2005-2010, pt. „Centralne miejsce krajów ASEAN w regionie Azji i Pacyfiku – wymiar geopolityczny i gospodarczy – stan po pandemii COVID-19”. W dalszej części przedstawiona zostanie charakterystyka poszczególnych rynków – Indonezji, Japonii i Wietnamu. Na zakończenie przewidziana jest dyskusja panelowa z przedstawicielami pomorskich firm obecnych na azjatyckich rynkach oraz firm azjatyckich obecnych na Pomorzu.

Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem  https://forms.gle/7WSj2swYMeAzZzTEA.

image_pdfimage_print