Sunset-Party-Photo-Facebook-Event-Cover

Zapraszamy na spotkanie „Aspekty prawne prowadzenia działalności gospodarczej przez polskie przedsiębiorstwa na terenie Francji” organizowane przez Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Kancelarię LEXCAP.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące tematy:

  • Organizacja przedsiębiorczości we Francji / Jakie są wymagania by prowadzić firmę we Francji ? Kto pomaga przedsiębiorcom ?
  • Pojęcie przedsiębiorstwa i « kupca handlowego » / Co oznacza we Francji „fonds de commerce”? czy jest to przedsiębiorstwo ?
  •  Bezpieczeństwo zawierania umów / Jakie są podstawowe dokumenty umowne ? Jak uniknąć problemów gdy natknę się na nieuczciwych kontrahentów ?
  • Umowa najmu w prawie francuskim / Jakie są moje prawa i obowiązki jeśli zdecyduję się na wynajęcie lokalu we Francji ?
  • Zatrudnianie pracowników / Co z pracownikami ? czy mogę zatrudnić ich na umowy zlecenia czy nie ? jak wyglądają koszty zatrudnienia ?  jak rozstać się z pracownikiem ?
  • Opodatkowanie działalności gospodarczej / Jakie są stawki podatkowe ? co odliczamy od podatków ? jak sprowadzić zyski do Polski ?

ZAPISZ SIĘ!

Prowadząca:

Katarzyna BARSKA-ALIBERT uzyskała tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie następnie podjęła pracę asystenta w Katedrze Prawa Handlowego. W 1992 roku ukończyła też podyplomowe studia prawnicze na Uniwersytecie w Nantes, a w 2003 roku uzyskała dyplom z finansów przedsiębiorstw i rynków kapitałowych w prestiżowej francuskiej uczelni Sciences Po w Paryżu.

Od 1996 jest związana z kancelarią prawną LEXCAP, początkowo jako pracownik, a następnie jako partner.

Z tytułu kompetencji zarówno prawniczych, jak i finansowych doradza przedsiębiorstwom prywatnym i notowanym na giełdzie oraz inwestorom finansowym.

Jej główne kompetencje skupiają się wokół takich dziedzin jak :

– Transakcje (M&A)

– Organizacja i strukturyzacja kapitałowo-finansowa

– Zapobieganie i rozwiązywanie sporów w gronie wspólników

Ponadto, Katarzyna BARSKA-ALIBERT, zarówno dzięki licznym szkoleniom z zakresu harwardzkiego modelu negocjacji, jak i dzięki długoletniej praktyce negocjacyjnej wyspecjalizowała się w prowadzeniu negocjacji o drażliwym charakterze i w szczególnie trudnych okolicznościach.

 

image_pdfimage_print