Warsztaty Junior Biznes za nami

Junior Biznes

Zakończyła się część warsztatowa 6. edycji konkursu Junior Biznes.

Uczestnicy konkursu opracowywali swoje projekty pod okiem trenerek z Fundacji Gospodarczej: Anny Różańskiej-Skrzypczak, Anity Wałęki-Toma oraz Martyny Lemańczyk-Bondzińskiej.

Uczniowie szkół średnich wzięli udział w warsztatach „Zarządzanie projektami – praca w grupie” oraz „Wystąpienia publiczne i prezentacja pomysłu”.
Zadaniem każdego z ośmiu zespołów jest stworzenie projektu inicjatywy przedsiębiorczej, dotyczącej środowiska naturalnego. Uczniowie mają czas do 18 grudnia na złożenie gotowego projektu w formie biznesplanu.
Prezentacja projektów oraz wybór laureatów odbędą się 11 stycznia 2023 roku w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Natomiast uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w warsztatach „Kreatywne myślenie – twórcze rozwiązywanie problemów”. Kolejnym etapem były przeprowadzone w Gdyńskim Centrum Filmowym warsztaty filmowe, na których uczestnicy zgłębiali tajniki realizacji filmu i poznawali podstawy montażu.
Każdy z pięciu zakwalifikowanych zespołów ma przygotować nie dłuższy niż 3 minuty film, o tematyce dotyczącej środowiska naturalnego i przekazać go organizatorowi do 10 stycznia 2023 roku.
Ocena projektów oraz wybór zwycięzców nastąpią do 31 stycznia 2023 roku, a prezentacja finałowych projektów i uroczyste ogłoszenie wyników odbędą się podczas gali finałowej 7 lutego 2023 roku w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Lista projektów biorących udział w konkursie: https://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/pl/lista-projektow-zakwalifikowanych-do-ii-etapy-konkursu/

image_pdfimage_print