Wtorki z Rodzinnymi: Dalton Logistics

Przeprowadzili się do Gdyni z Krakowa w 2015 roku, bo ich marzeniem od zawsze było mieszkanie w naszym mieście. I bardzo się cieszą, że udało się je spełnić. Nie ma też lepszego miejsca na prowadzenie firmy spedycyjnej niż stocznia, więc tam mają swoją siedzibę. Poznajmy firmę Dalton Logistics, której filarami są Ewa Zięba i jej syn – Piotr. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Firma Dalton Logistics działa od 1998 roku, a rodzinnie tworzą ją niespełna 5 lat. W tym roku otworzyli również agencję celną, więc planują dalszy rozwój rodzinnego biznesu.

Pomysł na firmę nie pojawił się z autorskiej myśli, bo nabyli ją od innego właściciela. Od tego momentu prowadzą ją rodzinnie. Stwierdzili, że ciągnie ich do wody, więc można śmiało powiedzieć, że spedycja – głównie ta morska – sama ich wybrała.

– Firmę prowadzimy we dwójkę – ja i mój syn, Piotr. W naszym duecie to zdecydowanie Piotrek najwięcej działa w naszej firmie, bo morskie klimaty zawsze były jego największym zainteresowaniem. Ukończył Uniwersytet Morski, a teraz studiuje prawo na piątym roku, więc nie dość, że ma smykałkę do tematu, to ma w nim jeszcze wykształcenie – opowiada Ewa Zięba.

Co najbardziej cenią sobie w prowadzeniu firmy rodzinnej? To, że dopingują się nawzajem i wiedzą, że mają w sobie wsparcie. Ich zespół jest mały i zgrany, przez co nikt nie jest tzw. numerkiem w biurze. Tutaj każdy ma swoją tożsamość i dobrze się zna, co usprawnia cały proces prowadzenia firmy.

Uważają, że ich wyróżnikiem jest to, że mają małą firmę z wielkimi możliwościami i jeszcze większym potencjałem. Dzięki rodzinnemu, ludzkiemu podejściu zbudowali zespół profesjonalistów, którzy potrafią załatwić wszystko. Stawiają na indywidualne podejście do klienta, przez co mogą przydzielić mu jedną osobę, która poświęci się danej sprawie od początku do końca.

– Można powiedzieć, że dajemy klientom ich własnego opiekuna, który profesjonalnie załatwi to, co potrzeba. Stworzyliśmy też nasz własny program spedycyjny, dzięki któremu jesteśmy w stanie opiekować się kompleksowymi sprawami i najbardziej wymagającymi klientami, mając pełną kontrolę nad naszymi działaniami – dodaje Ewa Zięba.

„Wtorki z Rodzinnymi”


„Wtorki z Rodzinnymi”
 to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach czwartej edycji cyklu przygotowano 8 krótkometrażowych filmów. Ich bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych, a w drugiej – 10 lokalnych przedsiębiorstw. W trzeciej edycji można było poznać historie 12 rodzinnych biznesów. W kwietniu ruszyła czwarta odsłona cyklu.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

Źródło: Gdynia.pl

image_pdfimage_print