Wtorki z Rodzinnymi: Pracownia 111

Tworzą ambitną architekturę. Każdy ich projekt jest dobrze przemyślany. Łączą młodzieńczą kreatywność z doświadczeniem. Ich zespół to grupa ludzi z pasją, którzy kochają to, co robią. Dla każdego zaprojektują coś wyjątkowego. Tomasz i Dominika Miąskiewiczowie, małżonkowie prowadzący razem Pracownię 111, opowiadają o swoim biznesie w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.

Ciekawy projekt i niebanalne wnętrza? Oni wiedzą, jak je stworzyć. Ich firma powstała z pasji do architektury. Na jej czele stoi obecnie Tomasz Miąskiewicz. Pasją do zawodu, który wykonuje, zaraził go ojciec – Krzysztof – również architekt. Podobało mu się, że coś rysuje, tworzy i ciągle robi nowe rzeczy. I tak w 2009 roku ojciec i syn otworzyli własny biznes. Wśród założycieli był także kolega Tomasza ze studiów – Miłosz Stopiński. Siłą tej firmy od początku była dwupokoleniowość, która gwarantowała kreatywność i doświadczenie. Obecnie Tomasz prowadzi działalność wraz z żoną – Dominiką. Jak mówią, praca z najbliższymi to wyzwania, ale też pełne zaufanie. Państwo Miąskiewiczowie współpracują z kilkoma przyjaciółmi. Osoby do zespołu są dobierane pod względem charakteru. Chodzi o to, żeby cała grupa nadawała na podobnych falach. To według nich przepis na sukces. Historia tej firmy i osób, które ją stworzyły, została zaprezentowana w trzecim odcinku trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Pracownia 111 mieści się przy ul. Wielkopolskiej 294/8. Specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych. Zespół ma na swoim koncie biurowiec, który stanął na południu Polski. Architekci projektują również wnętrza, apartamenty, hotele czy małą architekturę.

– Firmy rodzinne są bezcenną wartością miasta. Warto je znać i wiedzieć o nich więcej. Historie gdyńskich przedsiębiorców pokazują, jak ogromny potencjał w nich drzemie i jak bardzo są przywiązani do naszego miasta. Można się o tym przekonać, oglądając filmy, w których opowiadają o swojej działalności. Zachęcam do zapoznania się z historiami lokalnych, rodzinnych firm i wspierania ich – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.


„Wtorki z Rodzinnymi”
 to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach trzeciej edycji cyklu będzie można zobaczyć 12 krótkometrażowych filmów. Głównymi bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych, a w drugiej – 10 lokalnych przedsiębiorstw. We wtorek, 9 maja wystartowała trzecia edycja cyklu. Otworzył ją materiał poświęcony gabinetowi „Ach Studio”, gdzie ludzie mogą zapomnieć o swoich codziennych troskach, a przy okazji zadbać o zdrowie. Drugi odcinek był poświęcony kawiarnio-kwiaciarni „Omnom”, gdzie sprzedaje się kwiaty i kawę.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

image_pdfimage_print