Wtorki z Rodzinnymi: Sono.Venae

Każdego dnia dbają o zdrowie osób w różnym wieku. Zespół tworzą specjaliści z kilku dziedzin. Zapewniają oni profesjonalną opiekę medyczną. Chodzi o rodzinną firmę „Sono Venae” – podmiot leczniczy, który prowadzi małżeństwo – Marcin i Natalia Wesołowscy. Historię tej rodziny oraz ich biznesu przedstawiono w kolejnym odcinku cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. To seria krótkich filmów o wyjątkowych lokalnych firmach – zarówno tych wielopokoleniowych, jak i tych, które dopiero rozwijają skrzydła.

To miejsce, gdzie panuje przyjazna atmosfera, a priorytetami są zdrowie i komfort pacjentów. Stworzyli je Marcin i Natalia Wesołowscy. On jest chirurgiem naczyniowym i poza leczeniem pacjentów zajmuje się logistyką, zamówieniami, wyposażeniem gabinetu oraz sprawami urzędowymi. Ona specjalizuje się w radiologii. Wykonuje badania USG i diagnostykę obrazową, ale w razie potrzeby pracuje też w recepcji, gdzie wita i obsługuje pacjentów. Współpracują ze specjalistami, których cenią za wiedzę i doświadczenie. Jak mówią, Gdynia to ich miejsce i dlatego tutaj mieszkają i prowadzą swój biznes. Więcej o firmie „Sono Venae” i jej właścicielach można się dowiedzieć, oglądając siódmy odcinek czwartej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Państwo Wesołowscy są też rodzinnie powiązani z Gdynią. Pradziadek Marcina – Kazimierz Kowalski – w okresie powojennym pracował w naszym mieście jako hydraulik. Niektóre instalacje wykonane przez niego do dziś można znaleźć w Gdyni, np. na dworcu kolejowym czy w budynku Sądu Rejonowego.

„Sono Venae” to podmiot leczniczy, który działa przy ul. Kazimierza Górskiego 1/3. Nazwa firmy nawiązuje do specjalizacji medycznych właścicieli. „Sono” – od ultrasonografii i „venae” – od żył. Na miejscu można zasięgnąć porady i skorzystać z usług specjalistów z zakresu: chirurgii naczyniowej, flebologii, dermatologii, ultrasonografii, psychiatrii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. W ramach czwartej edycji cyklu przygotowano 8 krótkometrażowych filmów. Ich bohaterami są lokalni przedsiębiorcy oraz ich rodziny. Dzięki materiałom można poznać kilka pokoleń osób, które na miejsce prowadzenia własnego biznesu już wiele lat temu wybrały Gdynię. Nie brakuje również historii młodych, pierwszopokoleniowych firm działających w naszym mieście. Materiały są dostępne na stronie internetowej i facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz gdyńskim kanale YouTube. Projekt realizują Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Agencja Rozwoju Gdyni.

Przypomnijmy, że filmowy cykl ruszył w połowie grudnia 2020 roku. W pierwszej odsłonie zaprezentowano 20 gdyńskich firm rodzinnych, a w drugiej – 10 lokalnych przedsiębiorstw. W trzeciej edycji można było poznać historie 12 rodzinnych biznesów. We wtorek, 23 kwietnia ruszyła czwarta odsłona cyklu. W pierwszym odcinku zaprezentowano centrum muzyczne „Virtuo”. Drugi opisywał historię kawiarni „Kosmos”. Trzeci był poświęcony centrum stomatologicznemu „NovumDent”. Czwarty przedstawiał centrum zdrowia psychicznego w sporcie „Zawodnik w Centrum”. Piąty opisywał historię firmy logistycznej Dalton Logistics. A w szóstym zaprezentowano agencję reklamy internetowej „Webmetro”.

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

Źródło: Gdynia.pl

image_pdfimage_print