Wyniki konkursu Gryf Gospodarczy 2022

2022-11-17-18-42-50
fot. Piotr Połoczański www.photolife.pl | www.facebook.com/poloczanski

Znamy wyniki 23. edycji konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2022”.

Do konkursu zgłosiły się 93 firmy z całego województwa. Statuetkę otrzymało 12 najlepszych pomorskich firm, wybranych na podstawie oceny partnera merytorycznego PwC oraz Kapituły Konkursu, złożonej z przedstawicieli Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości oraz sponsora głównego konkursu. W ramach konkursu przyznano również wyróżnienia. 

Wśród zwycięzców znalazły się gdyńskie firmy.

Statuetkę Lidera Innowacji w kategorii Mikro i Małych Przedsiębiorstw otrzymała firma Marine Technology Sp. z o. o. Jest to firma z 24 letnim doświadczeniem w nowoczesnych technologiach w branży morskiej w dziedzinach: nawigacji, hydrografii, geodezji i kartografii. Wytycza stale nowe szlaki w poszukiwaniu rozwiązań. Rozpoznawalna na całym świecie dzięki zdalnie sterowanej pływającej platformie HydroDron do pomiarów hydrograficznych.

Nagroda Gryfa Medialnego powędrowała do firmy Radmor S.A. Firma od lat posiada ugruntowaną pozycję producenta wysoce niezawodnych urządzeń i jednej z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Wchodzi w skład WB Group koncernu obronnego, który oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata. Radmor przez 75 lat wyprodukował ponad milion urządzeń i jest marką znaną w Polsce i za granicą. To marka, która wyznacza nowe europejskie standardy radiokomunikacji militarnej opartej o technologie softwarowe i niewątpliwie zasługuje na nagrodę Gryfa Medialnego.

Ponadto gdyńska firma Portman Lights – producent oświetlenia scenicznego – znalazła się wśród wyróżnionych w kategorii Lider Eksportu (mikro i małe przedsiębiorstwa). Lampy firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego oświetlały wiele koncertów i produkcji największych światowych gwiazd, a także plany reklam znanych marek.

Wyróżnienie otrzymała też firma Best z Gdyni – w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej, wśród średnich i dużych przedsiębiorstw. To jeden z krajowych potentatów w branży zarządzania wierzytelnościami, promujący wysokie standardy etyczne na rynku usług finansowych.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

 

Więcej o nagrodzonych na stronie: https://gryfgospodarczy.pl/2022/11/18/wyniki-konkursu-o-nagrode-pomorska-gryf-gospodarczy-2022/

image_pdfimage_print