Zasiłek macierzyński, emerytury i pełnomocnictwa – szkolenia online

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje kolejne bezpłatne szkolenia online. Tym razem omawiane będą zagadnienia związane z zasiłkiem macierzyńskim, świadczeniami emerytalnymi wg zreformowanych zasad oraz udzielaniem pełnomocnictw. To doskonała okazja, żeby poznać odpowiedzi na nurtujące pytania i poszerzyć swoją wiedzę.

We wtorek, 28 listopada, o godz. 10.00, ZUS organizuje webinarium na temat zasiłku macierzyńskiego. Uczestnicy szkolenia poznają świadczenia z jakich mogą wykorzystać w trakcie wychowywania swojego dziecka. Eksperci przedstawią także wszelkie formalności i dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o zasiłek macierzyński, a także wyjaśnią jak ustala się podstawę wymiaru tego świadczenia.

Tematem spotkania, które odbędzie się w środę, 29 listopada, o godz. 10:00, będą emerytury wg nowych zasad. Podczas webinarium specjaliści przedstawią zasady nabywania prawa do świadczeń i  omówią kryteria, które wpływają na ich wysokość. Przedstawią emerytury pomostowe (z uwzględnieniem zmian, które wejdą w życie od 01.01.2024 r.), emerytury powszechne wraz z emeryturą kapitałową oraz nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.

Natomiast w czwartek, 30 listopada, o godz. 10:00, będzie można uczestniczyć webinarium poświęconym zasadom udzielania i odwoływania pełnomocnictw do wykonywania czynności prawnych w relacjach z ZUS.

Wszystkie spotkania odbędą się na platformie Cisco Webex. Na zgłoszenia ZUS czeka pod adresem: szkolenia_gdansk@zus.pl. W mailu należy podać: imię i nazwisko, adres e-mail, liczbę uczestników, datę i temat szkolenia oraz numer telefonu do kontaktu. Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie z podpisanym oświadczeniem RODO, dostępnym na stronie zus.pl.

image_pdfimage_print