ŚTP 2018 – SPOTKANIE – Sukces na szpilkach

W trakcie spotkania, które wpisuje się w ideę tegorocznej XI edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”, pochylamy się nad niedocenianymi bohaterami polski batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.
W pierwszej części, prowadząca spotkanie Katarzyna Matuszak przeprowadzi rozmowę o przedsiębiorczych gdyniankach z 20-lecia międzywojennego z Małgorzatą Sokołowską, autorką wielu książek o Gdyni (m.in. „Kobiety Gdyni z kraju i ze świata”). Będzie to okazja poznać historie niesamowitych kobiet, które tworzyły biznes w różnych branżach, z różnych powodów i miały lub nie miały możliwości kontynuowania swojej działalności w czasie II wojny światowej. Poznamy ich otoczenie biznesowe i dowiemy się na jakie wsparcie mogły wówczas liczyć i z jakimi przeciwnościami prowadzenia biznesu musiały się zmierzyć.
W drugiej części wnikliwie przeanalizujemy pozycję przedsiębiorczych Polek w roku 2018 i  dużo uwagi poświęcimy weryfikacji scenariuszy przyszłości, czyli zastanowimy się jak będzie wyglądała sytuacja przedsiębiorczych kobiet w 2118. Przez kręte szlaki handlowe i biznesowe  poprowadzi uczestniczki Aleksandra Harasiuk, brokerka eksportowa w projekcie Pomorski Broker Eksportowy oraz liderka Lean in Poland. Informacje pozyskane z tej części spotkania pozwolą przemyśleć kierunek zmian naszej edukacji, jak i w prowadzonej/rozważanej działalności gospodarczej.
„Sukces na szpilkach” to otwarty projekt bazujący na cyklicznych spotkaniach pań, których celem jest wymiana doświadczeń w zakresie rozwoju biznesu, uzyskania wsparcia i dostarczenia wiedzy, zdobyciu kontaktów na Pomorzu. Projekt powstał z myślą o aktywizacji pań do prowadzenia własnej firmy jako alternatywy dla pracy na etacie i stanowi kompendium wiedzy i rozwiązania kobiecych dylematów pogodzenia roli żony i matki z jednej strony oraz bizneswoman z drugiej. Pierwsze spotkanie odbyło się 20 listopada 2014 roku.
Podzielenie uczestników na trzy grupy ma na celu zrównanie szans dla każdej grupy przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność w początkowym etapie ( do 6 miesięcy) potrzebują „wspomagania zewnętrznego” do kreowania własnej marki. Paniom prowadzącym biznes ponad rok potrzebna jest stymulacja do własnego rozwoju, w trakcie prowadzenia firmy skupiły się przede wszystkim na zarabianiu pieniędzy i utrzymaniu na rynku gospodarczym. Kobiety zainteresowane rozpoczęciem działalności, należy wprowadzić  w istotny dla prawidłowego funkcjonowania firmy temat budowania własnej marki.
Moderatorem spotkania będzie pani Katarzyna Matuszak Dyrektor Działu Rozwoju Przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Data i miejsce spotkania:
15.11.2018, godz. 13.00-16.00
Urząd Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 24, sala 107

ZAPISY: https://sukces-na-szpilkach-tp2018-g.konfeo.com/pl/groups

Scenariusz spotkania pdf_icon116.png