fbpixel fbpixel
 
 

RESTAURACJA MALIKA

Pierwszy odcinek drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi” poświęcono właścicielom restauracji „Malika”. To miejsce, które powstało z miłości do jedzenia i tęsknoty za dzieciństwem. Tworzy je Ewa Malika Szyc-Juchnowicz. To szefowa kuchni z ogromnym wyczuciem smaku, a także finalistka pierwszej edycji programu „Top Chef”. Urodziła się w Algierii i wiele jej dań jest inspirowanych tamtejszą kuchnią. W prowadzeniu biznesu wspiera ją mąż – Radosław Juchnowicz. Oboje zdecydowali, że otworzą restaurację w Gdyni, bo to miasto kojarzyło im się nowoczesnością i otwartością.

Restauracja „Malika” na początku działała przy ul. Świętojańskiej. Jednak w ubiegłym roku przeniosła się do lokalu przy ul. Armii Krajowej 9/1. To miejsce dla ludzi, którzy chcą dobrze zjeść i poznać nowe smaki. Restauracja jest ukierunkowana na kuchnię Maghrebu, czyli Afryki Północnej. Można tam spróbować m.in. dań z jagnięciny czy baraniny. W menu są też zupy, przystawki i potrawy wegetariańskie. Na miejscu można również kupić świeży chleb na zakwasie.

Wnętrze restauracji „Malika” // fot. materiały prasowe

Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel