fbpixel fbpixel
 
 

Rozlicz swój PIT w Gdyni

Czy wiesz, że aby płacić podatki w Gdyni nie musisz być tutaj zameldowanym? Wystarczy, że mieszkasz w Gdyni!

Zgodnie z prawem miejscem rozliczania się osoby fizycznej z podatku (PIT) jest urząd skarbowy w mieście zamieszkania (nie zameldowania) podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Jeśli jesteś mieszkańcem Gdyni, mimo że nie jesteś tu zameldowany, możesz płacić swoje podatki w jednym z Urzędów Skarbowych w Gdyni.

Co może Twój podatek?

Na dochody Miasta składają się między innymi: dotacje, subwencje, środki z Unii Europejskiej, wpływy z podatków i opłat lokalnych oraz część podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).

Kwota, jaka wpływa do miejskiego budżetu w związku z rozliczaniem się przez 1 osobę z podatku PIT na terenie Gdyni, to ok. 1200 zł. Dlatego im więcej osób płaci podatki w Gdyni, tym więcej środków trafia do miejskiej kasy.

Twój PIT to realne korzyści dla Ciebie i Twojego Miasta. Przekaż część swojego podatku na: transport i komunikację, oświatę i wychowanie, ochronę środowiska, sport i kulturę, rewitalizację zabytków, pomoc społeczną, bezpieczeństwo i porządek publiczny, rozwój infrastruktury i ochronę zdrowia.

Więcej osób rozliczających podatek PIT na terenie Gdyni = więcej inwestycji i lepiej funkcjonujące Miasto!

          

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel