fbpixel fbpixel
 
 

QUADRILLE

To miejsce dla osób, które potrzebują spokoju i wyciszenia, a także lubią ciekawie urządzone wnętrza. Przekraczając jego progi, można się poczuć jak jeden z bohaterów powieści „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. Mowa o Hotelu Quadrille Relais & Châteaux. Stworzyły go siostry Martyna Górska-Popielarz oraz Anna Górska. O tym, jak powstało to miejsce i co je wyróżnia, można się dowiedzieć, oglądając kolejny odcinek cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”. 

Wcześniej w tym miejscu było liceum, a później szkoła filmowa. Teraz można tu odpocząć, dobrze zjeść, a także zrelaksować się w spa. W 2006 roku majątek ten kupiła rodzina Górskich. Długo rozmyślano, co z nim zrobić. Siostry Martyna Górska-Popielarz i Anna Górska wzięły sprawy w swoje ręce i stworzyły nieprzeciętną przestrzeń. Wszystko dzięki zaufaniu, jakim obdarzył je ich ojciec. I tak powstał Hotel Quadrille Relais & Châteaux. Historia tego niezwykłego miejsca na mapie Trójmiasta oraz jego właścicieli została zaprezentowana w ósmym odcinku trzeciej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.

Hotel Quadrille Relais & Châteaux powstał w zabytkowym pałacu przy ul. Folwarcznej 2. To pięciogwiazdkowy obiekt przeznaczony tylko dla osób dorosłych. Urządzono go w bajkowym stylu. Właścicielki przy urządzaniu wnętrz inspirowały się powieścią „Alicja w Krainie Czarów”. Również nazwa miejsca nawiązuje do tego tytułu. W pałacu do dyspozycji gości jest 30 pokoi. 12 z nich ma jednak swój własny, wyjątkowy wystrój. Chodzi o pokoje tematyczne inspirowane Vladimirem NabokovemEmily Brontë czy Jane Austen. Vis a vis hotelu dobudowano oficynę, gdzie znajduje się 21 pokoi. Ponadto goście z Polski i zagranicy oraz mieszkańcy Gdyni mogą tam skorzystać z usług luksusowego spa czy pubu „10/6”, a także restauracji „Biały Królik”, której szefem kuchni jest znany z programu „Masterchef” Maciej Popielarz (prywatnie mąż pani Martyny).

Więcej o projekcie na stronie  „Wtorki z Rodzinnymi”.

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel