fbpixel fbpixel
 
 

Platforma Mikroprzedsiębiorczości „Klucz”

klucz_logo_kolor

PATRONAT:      D.Filar

Pomysł Platformy Mikroprzedsiębiorczości jest konsekwencją naszych doświadczeń związanych z powstawaniem i rozwojem mikro i małych firm zlokalizowanych na terenie Gdyni.

Dotychczasowa analiza zagadnienia przedsiębiorczości, wykazała szczególną potrzebę stworzenia panelu informacji i komunikacji gospodarczej pomiędzy przedsiębiorcami a otoczeniem biznesu. Przedsiębiorcy z chwilą uruchomienia własnej firmy często zostają pozostawieni sami sobie.  A dzieje się to w momencie, kiedy właśnie potrzebne jest wsparcie, aktualna ekspercka wiedza gospodarcza, ekonomiczna czy finansowa. Konieczność znajdowania współpracowników, dostawców czy kooperantów, których można by było obdarzyć zaufaniem, jest w kontaktach tylko wirtualnych mocno utrudniona.

Stąd pomysł Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, aby trzy stopniowy Model Wsparcia Przedsiębiorców, pod nazwą „Gdyński Klucz do Biznesu”, gdzie w pierwszym kandydaci na przedsiębiorców otrzymywaliby wsparcie, w drugim – wiedzę, w postaci szkoleń i dyżurów indywidualnych doradców i ekspertów, zamknąć trzecim – czyli Platformą Mikroprzedsiębiorczości „Klucz”.

Dlaczego „Klucz”? Klucz, to nawiązanie do pięknej idei Gęsiej Mądrości, przypowieści nieznanego autora, przytoczonej przez Freda Heismeyera. Opowiada ona o tym, że gęsi lecąc w kluczu o kształcie litery V zwiększają zasięg swojego lotu o 71% w stosunku do pojedynczego ptaka. Stąd przesłanie:

„Ludzie, którzy obierają wspólny kierunek i posiadają poczucie wspólnoty mogą szybciej i łatwiej osiągnąć swój cel, ponieważ się nawzajem napędzają”.

Ponadto lecąc we wspólnym szyku, gęsi zmniejszają opór powietrza, który dla pojedynczego ptaka jest ogromnie męczący i trudny do pokonania. W stadzie mogą łatwiej podążać w wybranym kierunku ciesząc się korzystnymi prądami. Czyż nie łatwiej będzie i przedsiębiorcom pokonywać opór i trudy codziennej działalności, znajdując wsparcie, przykład, wiedzę i doświadczenie w grupie?

Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych na odbywające się raz na dwa miesiące spotkania właścicieli mikro i małych firm, które będą stanowiły Platformę:

  • Spotkań biznesowych,
  • Wymiany doświadczeń,
  • Nawiązywania kontaktów,
  • Zdobywania wiedzy o gospodarce, ekonomii i finansach,
  • Współpracy w różnych dziedzinach,
  • Osobistego rozwoju nie tylko biznesowego.

Proponując taką formę aktywności, co najważniejsze, będziemy otwarci na potrzeby, propozycje i wszelkie sugestie przedsiębiorców, którzy zechcą się zaangażować w naszą nową ideę wspierania i wzmacniania sektora mikro i małych firm.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mikro i małych przedsiębiorców do wspólnego tworzenia Platformy Mikroprzedsiębiorczości „KLUCZ”

DEKALOG ETYKI  I  KULTURY  W  BIZNESIE

1. Sprawiedliwe, uczciwe oraz godne traktowanie pracowników i partnerów biznesowych
2. Transparentna  komunikacja w relacjach pracowniczych i biznesowych
3. Dotrzymywanie zobowiązań w kontaktach biznesowych
4. Ustawiczny rozwój i równowaga pomiędzy inwestowaniem w siebie oraz w firmę
5. Dbanie o równowagę między efektywnością i dochodowością firmy a interesem społecznym
6. Mądre działanie – postępowanie głową sercem i ręką.
7. Działanie na rzecz lokalnej przedsiębiorczości /3W – wspólnota -współpraca-wsparcie/
8. Kreatywność otwartość i pozytywne nastawienie w działaniu
9. Mądre planowanie
10. … (twoja propozycja)

Rekomendacje Platformy Mikroprzedsiębiorczości Klucz

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel