fbpixel fbpixel
 
 

Profil zaufany

Profil Zaufany to zestaw danych w postaci elektronicznej podpisanych przez osobę potwierdzającą, oraz jednoznacznie identyfikujących osobę posiadającą konto na ePUAP (elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej). Zakładając konto na ePUAP tworzony jest profil użytkownika, który po złożeniu wniosku i potwierdzeniu w Punkcie Potwierdzania staje się Profilem Zaufanym.

Użytkownik posiadający Profil Zaufany ma możliwość podpisywania pism kierowanych drogą elektroniczną do urzędów administracji publicznej. W tym zakresie podpis elektroniczny potwierdzony danymi Profilu Zaufanego jest bezpłatną alternatywą dla bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym kwalifikowanym certyfikatem.
Zmiana danych Profilu Zaufanego przez użytkownika powoduje jego unieważnienie.

Profil Zaufany w większości kontaktów z administracją publiczną zastępuje bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem. Profil Zaufany nie zastępuje takiego podpisu np. przy podpisywaniu umów cywilno-prawnych lub w innych sytuacjach, w których przepis szczegółowy wymaga innego sposobu uwierzytelnienia.

Aby uzyskać Profil Zaufany należy:
Zarejestrować się na stronie www.pz.gov.pl.
Po wypełnieniu pól wymaganych do rejestracji i podaniu kodu autoryzacji, który zostanie wysłany smsem wniosek o Profil Zaufany wyśle się automatycznie.
Należy go następnie potwierdzić w wybranym przez siebie punkcie potwierdzającym.

Więcej informacji na stronie Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej: www.epuap.gov.pl oraz www.pz.gov.pl

Punkty Potwierdzania Profilu Zaufanego w Urzędzie Miasta Gdyni:

Wydział Polityki Gospodarczej
Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia

informacja ogólna
tel. 58 668 20 10/ 20 11
fax 58 668 20 12
e-mail: gcwp@gdynia.pl
od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8.00 do 16.00

Pozostałe adresy Punktów Potwierdzających w Gdyni dostępne są na stronie: https://pz.gov.pl/pz/confirmationPointAddressesList

image_pdfimage_print
X
Potwierdzenie

Zamierzasz opuścić nas i przejśc na stronę
Czy nadal chcesz to zrobić?

fbpixel